Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Актуальні зміни

Затверджено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2018/2019 навчальному році

У листі Міністерства освіти і науки України 27.03.2019 № 1/9-196 визначено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2018/2019 навчальному році, що містять вимоги до змісту атестаційних робіт, особливості конструювання змісту робіт з української мови та математики для учнів 4 класу,  вимоги до проведення ДПА в 9 класі.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369 "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, листа Міністерства освіти і науки України 27.03.2019 № 1/9-196 керівники закладів освіти є відповідальними за дотримання вимог до організації та проведення атестації в закладі.


Запрошення-перепустки учасників ЗНО будуть розміщені на їх інформаційних сторінках

Звертаємо увагу на те, що на інформаційних сторінках учасників 26 квітня 2019 року будуть розміщені запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Просимо нагадати випускникам Вашого закладу про необхідність роздрукувати їх.

 Одночасно з розміщенням запрошень-перепусток на сайті УЦОЯО в розділі «Керівникам закладів освіти» у вкладці «Пункти проведення ЗНО» буде подано узагальнену інформацію про пункти проведення зовнішнього незалежного оцінювання, де випускники закладу проходитимуть тестування (у розрізі вибраних ними навчальних предметів). Для зручності цю інформацію можна буде завантажити у вигляді файлу формату PDF.

  Також у зазначеній вище вкладці за день до проведення зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета буде розміщено інформацію щодо місця проходження тестування кожним учнем закладу.


Окремі зміни у процедурі реєстрації і порядку визначення результатів ЗНО

Із 2019 року процедура реєстрації учасників та порядок визначення результатів ЗНО дещо зміняться порівняно з попередніми роками.

Відповідні зміни зафіксовано в Наказі Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1353 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів щодо зовнішнього незалежного оцінювання».

Так, для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання

  • в основний період реєстрації (цьогоріч – з 5 лютого до 25 березня) зможуть подавати документи особи, які проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них;
  • у додатковий період реєстрації (цьогоріч – з 3 до 20 травня) зможуть подавати документи особи, які брали участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях та не встигли зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні в основний період реєстрації.

Важливим нововведенням є  розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови і літератури для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов, або мовою корінних народів, та мають кількість тестових балів, меншу за поріг «склав/не склав». Для таких осіб буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний), а всі тестові бали між адаптивним порогом і пороговим балом «склав/не склав», будуть переводитися в рейтингову оцінку «100 балів». Наприклад, якщо поріг «склав/не склав» ЗНО з української мови та літератури у 2019 році становитиме 23 бали, а адаптивний – 20 балів, то учасники, які здобували загальну середню освіту, наприклад, угорською мовою, й отримали 20, 21, 22, 23 тестових балів, отримають 100 балів на шкалі 100 – 200. Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Нагадуємо, що ЗНО з  історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії можна складати кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

За матеріалами сайту Український центр оцінювання якості освіти


Підготовка до ЗНО: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»

Підготовка до ЗНО – складна, кропітка і відповідальна робота. Кожен вчитель має свої секрети і напрацювання. Провідні українські педагоги поділилися з колегами власними розробками у цій сфері. Пропонуємо до вашої уваги добірки матеріалів для підготовки до ЗНО, представлених в Бібліотеці «На Урок».

 

АНГЛІЙСЬКА МОВА

Посилання для пошуку в Бібліотеці: натисніть для вибору
Варіанти з Бібліотеки:  

Тема: Таблиця найбільш поширених слів-зв'язок 

Автор: Пантала Тетяна Василівна

Про матеріал: пропонований матеріал – таблиця найбільш загальновживаних слів-зв'язок з перекладом – допоможе у написанні творів та побудові висловлювань у формальному мовленні при підготовці до ЗНО.


Тема:  Презентація «Шляхи опрацювання лексичного та граматичного матеріалу під час підготовки до ЗНО»

Автор:  Яніна Оксана

Про матеріал: презентація містить практичні поради щодо опрацювання лексичного та граматичного матеріалу під час підготовки до ЗНО. Матеріал корисний для вчителів та учнів.


БІОЛОГІЯ

Посилання для пошуку в Бібліотеці:  натисніть для вибору.
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Узагальнення знань з теми «Сенсорні системи»

Автор: Гарбуз Вікторія Олександрівна

Про матеріал: до вашої уваги – матеріали для узагальнення знань з теми «Сенсорні системи». Різнорівневі завдання дозволяють оцінити не лише рівень знань учнів, а й підготувати їх до участі в ЗНО.


ГЕОГРАФІЯ

Посилання для пошуку в Бібліотеці:  натисніть для вибору  
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Матеріали до ЗНО-2018, пробне ЗНО у форматі тесту
Автор: Недоступ Світлана Миколаївна
Про матеріал: авторка пропонує використати у підготовці до ЗНО тести, створені нею  на платформі easyQuizzy.

Тема: Задачі з теми «Внутрішні води України», «Клімат України»

Автор: Виноградова Людмила Анатоліївна

Про матеріал: зібрані завдання з тем «Внутрішні води України» та «Клімат України» із розв’язками можна використати при підготовці до ЗНО, ДПА, олімпіад, а також на відповідних уроках. 


ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Посилання для пошуку в Бібліотеці:  натисніть для вибору
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Тестування у форматі ЗНО «Історія України 7 клас»
Автор: Гриценко Олена Леонідівна
Про матеріал: тестові завдання у форматі ЗНО та ДПА з історії України містять 30 запитань + бонусне завдання. Пропоновані матеріали можуть бути використані при підготовці до ЗНО або на підсумковому уроці з історії України у 7 класі.

Тема: Тренувальні вправи при підготовці до ЗНО «Впізнай історичну особу»

Автор: Гаврилова Любов Георгіївна

Про матеріал: розпізнавання історичної особи – це частина програми ЗНО з історії України. Учень має навчитися впізнавати особу, характеризувати особливості та основні етапи її діяльності, встановлювати відповідність між вчинками та історичною епохою, оцінювати вплив на перебіг історичних подій.


МАТЕМАТИКА

Посилання для пошуку в Бібліотеці: натисніть для вибору – математикагеометріяалгебра
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Завдання до теми «Означення та властивості логарифмів»
Автор: Решетник Ольга Вікторівна
Про матеріал: Матеріал містить різноманітні завдання для підготовки до ЗНО за темою «Означення та властивості логарифмів», які можна виконувати на уроках, коментуючи і повторюючи теорію.

Тема: Презентація «Функція та її властивості» (підготовка до ЗНО)

Автор: Амелiна Любов Iванiвна

Про матеріал: цей матеріал, представлений у вигляді готових малюнків, можна використовувати під час підготовки учнів до ЗНО з математики для повторення властивостей функцій.


Тема: Опорні схеми (властивості логарифмів, логарифмічна функція, основні типи логарифмічних рівнянь, нерівностей). Умови та розв’язки завдань ЗНО з цієї теми

Автор: Жолобанюк Оксана Дмитрівна

Про матеріал: у пропонованій розробці систематизовано і узагальнено навчальний матеріал з теми «Логарифмічна функція». Подано алгоритми розв’язання основних типів логарифмічних рівнянь, нерівностей.


УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА

Посилання для пошуку в Бібліотеці: натисніть для вибору – українська моваукраїнська літератураукраїнська мова і література
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Методичний порадник «Власне висловлювання (як написати твір)» 
Автор: Гордієнко Олена Вікторівна
Про матеріал: у запропонованому методичному пораднику подано відомості про твір як жанр мистецтва, види творів, характеристику та структуру твору-роздуму як форми творчої роботи у форматі ЗНО з української мови та літератури. Запропоновано зразки формулювання компонентів творчої роботи, дібрано цитати з художніх творів та перелік творів, які можуть бути використані як приклади під час написання власних письмових висловлювань.

Тема: Підготовка до ЗНО. Лексика. Граматика. Стилістика

Автор: Сизько Наталя Анатоліївна

Про матеріал: представлені тренувальні вправи допоможуть учням при підготовці до ЗНО поглибити знання про норми літературної мови, а також удосконалити вміння й навички з виправлення мовних помилок (лексичних, граматичних, стилістичних та комунікативних).


Тема: Інформаційна таблиця з української літератури «На допомогу учням. ЗНО-2019»

Автор: Ярова Руслана Олександрівна
Про матеріал: таблиця наочно представляє інформацію про автора, літературний напрям, назву та жанр, основні образи, тему, проблематику та ідею твору. 


ФІЗИКА

Посилання для пошуку в Бібліотеці: натисніть для вибору
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Презентація на тему «Механічний рух»
Автор: Балтер Галина Борисівна
Про матеріал: Презентація на тему «Механічний рух» розроблена для учнів 7 - 11 класів з метою ознайомлення з новими поняттями, повторення вивченого, підготовки до контрольних робіт, заліків, тестів, ЗНО.

Тема: Уроки по темі «Вологість»

Автор: Столярчук Володимир Адамович

Про матеріал: пропонований матеріал буде корисним при підготовці до ЗНО, оскільки містить завдання, пов’язані з обчисленням абсолютної і відносної вологості, а також їхні розв’язки та всі необхідні для цього таблиці.


ХІМІЯ

Посилання для пошуку в Бібліотеці: натисніть для вибору
Варіанти з Бібліотеки:

Тема: Тестовий контроль «Електролітична дисоціація»

Автор: Паращак Наталія Миколаївна

Про матеріал: тестові завдання, представлені в розробці, допоможуть швидко перевірити знання учнів з теми «Електролітична дисоціація». Завдання складені відповідно до структури ЗНО.


Тема: Презентація до уроку хімії в 11 класі на тему «Нітросполуки»

Автор: Іващенко Любов Іванівна

Про матеріал: автор пропонує розробку уроку в 11 класі (презентацію) для класів хімічного профілю, яку також можна ефективно використати при підготовці учнів до ЗНО.

За матеріалами сайту на Урок


 Стартувала безкоштовна онлайн-платформа для підготовки до ЗНО

14 січня розпочала роботу онлайн-платформа iLearn для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Скористатись платформою можна за цим посиланням, повідомила “Освіторія Медіа”.

На платформі доступні вебінари з викладачами української мови та літератури, математики, історії України та англійської.

Під час реєстрації учні створюють гейміфікованого героя і можуть отримувати електронні монети ВЧИБАКСИ за проходження тестів, завдань та вебінарів.

За матеріалами сайту Нова українська школа