Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Інклюзивно-ресурсний центр

 

<

 

28 серпня 2018 року  відбулося офіційне відкриття Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, який було створено рішенням сесії Великоберезнянської районної ради  від 06 березня 2018 року  № 255. Заклад розпочинає роботу з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Інклюзивно-ресурсний центр розташований на базі Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, обслуговуватиме дітей закладів освіти Великоберезнянського району. Послуги, що надаватимуться Центром – безкоштовні. Матеріально-технічна база Інклюзивно-ресурного центру відповідає сучасним вимогам. Кабінети оснащено меблями, дидактичним матеріалом,  комп’ютерним обладнанням та спортивним інвентарем для проведення занять із лікувальної фізкультури.

У закладі працюватиме команда фахівців: практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог та вчитель лікувальної фізкультури, які здійснюватимуть кваліфікований супровід дітей з особливими освітніми потребами. Фахівцями Центру  здійснюватиметься комплексна оцінка розвитку дітей з особливими освітніми потребами, за результатами якої  вони визначатимуть напрям, обсяг психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами (для дитини з інвалідністю – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації) та забезпечуватимуть її надання шляхом проведення індивідуальних та групових занять. У разі встановлення  фахівцями ІРЦ  наявності у дитини особливих освітніх потреб, висновок про комплексну оцінку є підставою для складання для неї індивідуальної програми розвитку, надання їй психолого-педагогічної допомоги та визначення програми, за якою вона навчатиметься.