Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Літні мовні табори у закладах загальної середньої освіти

ЛІТНІ МОВНІ ТАБОРИ У 2019 РОЦІ

З метою здійснення необхідної організаційної роботи відділом освіти видано наказ 14.05.2019 №142 „Про організацію роботи літніх мовних таборів у закладах загальної середньої освіти району у 2019 році”. На нараді директорів шкіл, що відбулася 16.05.2019 року, розглядалося питання організації роботи літніх мовних таборів на базі закладів освіти, забезпечення ефективності їх роботи.

З метою підвищення якості іншомовної освіти учнів, заохочення до вивчення іноземних мов літні мовні табори: на базі 12 закладів загальної середньої освіти району  з 27.05. по 09.06.2019, з 03.06. по 14.06.2019 року: Великоберезнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Великоберезнянська гімназія, Ставненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Волосянківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Малоберезнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Костринський ліцей, Чорноголівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, Ужоцька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Стужицька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Жорнавська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Вишківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Забрідська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. До освітнього процесу з удосконалення мовних умінь та мовленнєвих навичок, цілеспрямованого організованого дозвілля було залучено 435 учнів. У ЗЗСО району створено 25 мовних груп з двома мовами навчання: англійська і німецька. З них – 16 груп з англійською мовою вивчення, в яких працювали 275 учнів та 9 груп з німецькою мовою вивчення, в яких займалися 160 учнів.

Учителі іноземних мов об’єднували учнів  у групи та команди за тематичним принципом. Педагоги створювали умови для мотивації до вивчення іноземних мов, удосконалення компетентностей, формування навичок за тематичними днями: „День спорту та здоров’я”,  „День музичного мистецтва”,  „День природи”,  „День сім’ї”,  „День  професій”,  „День України та Великобританії”, „День патріота”, „День дружби”. Поєднуючи  дозвілля і навчання, учителі іноземних мов залучали учнів до інтерактивних та динамічних форм роботи.

Діти мали змогу  проявити  себе у різних формах роботи: музичних подорожах, спортивних іграх, пізнавальних вікторинах, квестах, флешмобах. Із задоволенням учасники таборів  брали участь у конкурсах малюнків, інсценізаціях. Вони виготовляли стіннівки, лепбуки, буклети. Створюючи та презентуючи кінцевий продукт щоденної діяльності, учні розвивали всі чотири мовленнєві вміння (говоріння, читання, аудіювання та письмо).

Школярі вправлялися у набутті мовленнєвих умінь  у змодельованих педагогами  життєвих ситуаціях:  в аптеці та  магазині, на пошті та вокзалі тощо.

Під час роботи табору школярі Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здійснили екскурсії до Чопського прикордонного відділу  смт Великий Березний та Великоберезнянського підрозділу ДСНС Закарпаття, відвідали ферму “Весела стайня”, Великоберезнянську дитячу школу мистецтв; до швейної фабрики ТОВ „Березнянка”, де їм найбільше сподобався музей розвитку швейної справи в рідному краї. Учні Стужицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відвідали Стужицьке лісництво та архітектурні пам’ятки м.Ужгорода. Учасники табору Волосянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  побували у кінотеатрі м. Ужгорода. За результатами екскурсії було організовано різні види кооперативного навчання, командної взаємодії, що спрямовувались на формування нових знань та удосконалення набутих компетентностей.

Зміст роботи у літніх мовних таборах, вибір форм і методів взаємодії учнів було зорієнтовано на формування в учнів предметних компетентностей та наскрізних умінь, академічних та соціальних навичок. У таборах проводилася робота щодо попередження нещасних випадків, правил поведінки на воді, при укусах змій, правил дорожнього руху та необхідними знаннями щодо попередження отруєння грибами та іншими продуктами рослинного походження, правил поводження з вибухонебезпечними та невідомими предметами.

Учителі англійської мови використовували Британську методичну літературу та інтернет-ресурси, а саме: “Ready to use activities for Summer Language camps ” лінгвіст , “Project” Tom Hutchinson, Oxford University Press, “Friends (Starter – 3)” Carol Skinner, Pearson Education, YouTube.

Учителі англійської мови Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів розробили робочий зошит для роботи у мовному літньому таборі.

Педагоги долучили до роботи відеоматеріали, використали аудіосупровід. Також вдали використали для роботи особливості своєї місцевості, організувавши пізнавальну діяльність у природньому довкіллі.

Вишківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Малоберезнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Стужицька ЗОШ І-ІІ ступенів

 

ЛІТНІ МОВНІ ТАБОРИ У 2018 РОЦІ

Великоберезнянська гімназія

Великоберезнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Волосянківська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Жорнавська ЗОШ І-ІІ ступенів

Забрідська ЗОШ І-ІІ ступенів

Костринська загальноосвітня спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів

Малоберезнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мирчанська ЗОШ І-ІІ ступенів

Ставненська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Стужицька ЗОШ І-ІІ ступенів