Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Юні патріоти з Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів - учасники Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник - 2019»

 Рій «Чорні запорожці» вперше представив Закарпаття на Всеукраїнському зборі активістів гри «Сокіл» («Джура») та «Джура-Прикордонник»

Вже третій рік поспіль Державна прикордонна служба України разом із Міністерством молоді та спорту України проводять для старшокласників Всеукраїнський вишкіл «Джура-Прикордонник», спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" („Джура”) та «Джура-Прикордонник».

З 21 по 29 червня 2019 року в м. Ізмаїл Одеської області на базі Навчального центру морської охорони до Всеукраїнського вишколу залучено понад 500 учасників з 18 прикордонних регіонів України. Цьогоріч вперше Закарпаття представив рій «Чорні запорожці» Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники – Янішин Д.Ю. та Ходаковський М.М.).

Під час вишколу юні джури мали можливість ознайомитися з діяльністю  структурного підрозділу Державної прикордонної служби України – Морської охорони за чотирма локаціями  в містах Ізмаїл та Болграді,  отримати нові знання й відпрацьовувати навички  слідознавства, кінології, перевірки документів, огляду транспортних засобів на «зеленому» кордоні.  

Протягом дев’яти змістовних днів учасники дізналися на практиці як  керувати артилерійським озброєнням кораблів, вчилися застосовувати засоби корабельного зв’язку, побували в ролі штурманів, прокладаючи маршрути на картах, отримали можливість побачити під час навчань дії із боротьби за живучість надводного корабля. Викладачі та інструктори Навчального центру морської охорони поділилися із джурами досвідом володіння зброєю, провели з ними початковий курс рукопашного бою.  На справжньому стрільбищі школярі вивчали будову автоматів, змагалися у стрільбі на влучність із пневматичних гвинтівок та вчилися надавати первинну медичну допомогу.

У навчальних місцях при пунктах пропуску юні патріоти розгадували наміри порушників, вивчаючи залишені ними сліди, відбивали напад диверсійних груп, дізнавалися про особливості залучення службових собак до охорони кордону та під час виявлення зловмисників.

На згадку про свої пригоди у приморському регіоні рій «Чорні запорожці» отримав подяки й відзнаки, нові знання та у подарунок – матроські гюйси, як символ приєднання до морського прикордонного братерства.

З кожним роком національно-патріотичне виховання стає все більш важливим, тому участь в таких всеукраїнських заходах має неабияке значення для єдності української молоді. Сподіваємося на активізацію та подальше впровадження у виховний простір закладів освіти Великоберезнянського району системи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”).

 « повернутися до списку новин