Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Національно-патріотичне виховання

Людська гідність - основа культури сьогодення!

Протягом 21-22 листопада у закладах освіти проходять заходи до Дня Гідності та свободи. Ми пам'ятаємо події Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

3 метою утвердження ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму і мужності українців, які стали на захист прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів Українського народу, в Стужицькій ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено тематичний захід: усний журнал «Гідність починається з мене».

У Великоберезнянські гімназії 22 листопада 2019 року проведено практичне заняття з використанням технології кейсів "Феномен "революції" в українському державотворенні початку ХХІ століття" з учнями 10 класу та інтерактивне заняття за технологією розвитку критичного мислення "Національна гідність в контексті революційних подій 2004 та 2013 років" з учнями  9-Б класу.

У Малоберезнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів День Гідності та Свободи розпочато вшануванням хвилиною мовчання героїв Небесної сотні. Також проведено загальношкільний захід «У їхніх серцях жила Україна», під час якого учні пригадали події Помаранчевої революції та Революції Гідності, висловили подяку та побажання воїнам, які зараз знаходяться на передовій і своєю молитвою попросили у Всевишнього захисту для наших захисників.

Учнівський та педагогічний колектив Костринського ліцею долучилися до Всесвітнього Дня Гідності  та отримали інструменти і матеріалам, запропоновані EdCamp Ukraine під патронатом Міністерства освіти і науки України та за сприяння проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія». Особливістю цьогорічного уроку-дискусії став компонент «Гідність у дії!». Педагог-організатор Мастяк Т.Ю  з ініціативи учнівського активу зареєструвала старшокласників для участі у проведенні Усесвітнього Дня Гідності. Класні керівники 8-11 класів та ЗВР Планчак М.М. стали кураторами проведення курсу.  Спочатку школярі переглянули відеозвернення міністерки освіти і науки України Ганни Новосад, яка закликала освітян і всіх небайдужих долучитися до проведення цього спеціального уроку в закладах освіти. Прослухали також ліцеїсти і вернення Н. Мосейчук та М. Кулеби до дітей і молоді. Також цікавим фрагментом уроку став перегляд анімації про ідеї щодо ознайомлення з Цілями сталого розвитку від ПРООН в Україні, які націлюють педагогів говорити з учнівством про Землю, як наш спільний дім. Діти мали змогу висловити власні розуміння гідності, що виявляється у «маленьких» чи «великих» вчинках, обговорити сюжет фільму «Диво». Разом із педагогом-організатором ліцеїсти переглянули Основні принципи гідності, які стануть їм дороговказом у подальшому житті. А потім всі разом долучилися до марафону написання листів від Amnesty International в Україні на підтримку сміливих дітей і підлітків з різних країн світу, які борються за права людини. Ліцеїсти написали собі листи у майбутнє «Моє гідне майбутнє» з ідеями про те, як намагатимуться жити гідно, бути справжньою людиною.

Учні 10 класу провели інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», яка мотивує людеи? цікавитись антикорупціи?ною тематикою. Питання були побудовані таким чином, щоб слухачі застосовали уважність та критичне мислення для пошуку відповідеи? на запитання щодо протидіі? корупціі?, використали нові антикорупційні інструменти від проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні ВзаємоДія», що допомогли говорити про недоброчесні вчинки і таке явище, як корупція, а також способи її попередження й подолання. Десятикласники виготовили рекламний постер «Зарядись проти корупції».

З учнями 11 класу під час цього курсу особлива увага була сконцентрована на занятті щодо пропаганди безпеки в Інтернеті. Школярі змогли використати низку інструментів, щоб опрацювати спеціальні поняття. Вони ознайомилися із порадами від Анастасії Дьякової з Офісу Уповноваженого Президента України з прав дитини, як розпізнати підозрілу поведінку в інтернеті.

 « повернутися до списку новин