Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Методичний дайджест

Спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників Великоберезнянського районного військового комісаріату з питань національно-патріотичного виховання     

07 лютого 2019 року на базі Великоберезнянської гімназії відбулася спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників районного військового комісаріату з питань національно-патріотичного виховання  в закладах загальної середньої освіти.

Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Методист методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Шкурда М.І. у своєму виступі наголосила на тому, що саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання, адже на заняттях із навчального предмета „Захист Вітчизни” допризовна молодь формує почуття патріотичної свідомості та національної гідності, отримує початкову військову підготовку. Заклад загальної середньої освіти має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.

Військовий комісар Великоберезнянського районного військового комісаріату підполковник Гресь В.Д. зауважив, що на уроках предмета „Захист Вітчизни” значну увагу варто також приділити профорієнтаційній роботі з учнями щодо строкової та контрактної служби в Збройних силах України та вступу до вищих військових навчальних закладів. Сьогодні гостро постало завдання зробити відбір серед учнівської молоді гідних кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військово-навчальних підрозділах закладів вищої освіти Збройних Сил України, адже сучасна Українська Армія потребує нових лідерів.

Продуктивними формами роботи зі школярами щодо формування патріотичних цінностей є участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі „Сокіл” („Джура”), Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”, Всеукраїнському фізкультурно-патріотичному фестивалі „Козацький гарт” тощо. Завідувач методичного кабінету відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Савко О.В. ознайомила педагогів із нормативно-правовим забезпеченням для організації та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”), особливостями проведення заходів із національно-патріотичного виховання дітей та молоді, згідно з постановою Кабінету Міністрів України 17.10.2018 №845, а методист МК Шкурда М.І. – з вимогами до участі у Всеукраїнському вишколі „Джура-Прикордонник”.

Під час засідання „круглого столу” учасники заходу обговорили актуальні питання організації та проведення національно-патріотичного виховання дітей і молоді в закладах загальної середньої освіти.

Спільна інструктивно-методична нарада вчителів предмета „Захист Вітчизни” та працівників районного військового комісаріату пройшла в теплій і дружній атмосфері, злагоджено й конструктивно. Така тісна співпраця допоможе на високому рівні підготувати учнівську молодь до захисту життя та здоров’я, забезпечення власної безпеки й безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях у мирний і воєнний час,  до служби в Збройних силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі.« повернутися до списку новин