Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Педагогічна спадщина В.Сухомлинського в умовах творення НУШ

Семінар-практикум учителів початкових класів з нагоди відзначення у 2018 році 100-річчя Василя Сухомлинського

Зважаючи на актуальність педагогічної спадщини Василя Сухомлинського щодо різних аспектів діяльності педагога, організації позитивного освітнього середовища, спрямованого на сприяння всебічному розвитку особистості дитини, 02 листопада 2018 року було проведено семінар-практикум учителів початкових класів, які готуються до роботи з першокласниками у 2019/2020 навчальному році з проблеми „Виховання громадянина-патріота в системі ціннісних орієнтацій науково-педагогічної спадщини Василя Сухомлинського”

Педагоги провели паралелі між особливостями побудови сучасного освітнього процесу в Новій українській школі та ідеями видатного педагога щодо створення сприятливого педагогічного середовища за різними аспектами життєдіяльності дитини. У рамках семінару було актуалізовано увагу учасників до створення інформаційного розвиваючого простору класу, створення дитячої класної бібліотечки, як затишного куточка спілкування з книгою. Учителі опрацювали поради В.Сухомлинського щодо підбору книг для дитячого читання та обговорили роль і значення  творчої спадщини педагога. Учасники семінару створювали лепбуки за творами В.О.Сухомлинського та моделювали фрагменти роботи із застосунням прийомів розвитку критичного мислення.

Творча спадщина В.О. Сухомлинського переконує нас у різноманітності педагогічних підходів до формування особистості учня. Нині, у період активних пошуків ефективних методів виховання гуманістичних цінностей, практична діяльність Василя Олександровича є надійним помічником у вирішенні цих важливих завдань.« повернутися до списку новин