Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Школа доброзичливого ставлення до дитини

Як владнити конфлікт і не тільки…

27 вересня 2018 року на базі Центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом відбувся тренінг „Як владнити конфлікт і не тільки…” з лідерами учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти району. Це - перше заняття із серії практикумів для активної молоді закладів освіти району.

Метою  проведення цього тренінгу було визначення причин виникнення конфліктів та навчання молоді конструктивним методам вирішення конфліктів. Було розглянуто конфлікт від причин та обставин до кінцевої мети – його подолання.

Учасники тренінгу брали активну участь в обговоренні  теми, ділилися проблемами, наводили приклади із власного життя та обговорювали основні стратегії поведінки при виникненні конфлікту.

Всі лідери учнівського самоврядування виявили свою активність вже на першому ж завданні! Серед вправ, які сподобалися учасникам, можна згадати вправу "Шкільна форма", "Намалюй конфлікт", де ми побачили індивідуальне сприйняття конфлікту кожного учасника, "Історія, розказана вовком", де ми зробили висновок, що неможливо виявити хто правий в конфлікті, не вислухавши обидві сторони.

Для підбиття підсумків тренінгу була використана вправа „Умови безконфліктного спілкування” в якій учасники закріпили свої знання щодо стилів поведінки у конфліктних ситуаціях,  а також проаналізовані результати та завдання, поставлені першою вправою тренінгу "Парасолька".

Обговорюючи дану тему, члени тренінгової групи колективно прийшли до висновку, що запобігання конфліктів та конфліктних ситуацій допоможе зберегти друзів та покращити взаємовідносини як в суспільстві так і в колективі.« повернутися до списку новин