Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Професійна компетентність педагога – один з найвагоміших чинників успішного здійснення освітніх реформ

17 січня Кабінет Міністрів України ухвалив Розпорядження № 17-р “Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році”. 

Цей документ стосується  початкової освіти, а точніше –вчителів, які набиратимуть перший клас в 2018-му році і які вже до вересня 2018 мають отримати необхідний обсяг знань, методик та навичок, щоб працювати за новим державним Стандартом початкової української школи.

Зокрема, в рішенні Кабінету міністрів чітко написано, що це Розпорядження щодо “необхідності проведення у 2018 році додаткових заходів стосовно підвищення кваліфікації педагогічних працівників за Державним стандартом початкової освіти та сучасними освітніми методиками, що базуються на компетентнісному, особистісно-орієнтованому підходах”.

Міністерство освіти і науки визначило дати проходження курсів з підвищення кваліфікації вчителями Нової української школи, які візьмуть перші класи у 2018 році. Про це йдеться у наказі МОН №34 від 15 січня.

З 1 лютого 2018 року стартує дистанційний етап навчання для учителів початкових класів, а  з 15 лютого 2018 року розпочнеться очна форма навчання під керівництвом тренерів НУШ..

Окрім того, пройти курси з підвищення кваліфікації рекомендовано заступникам директорів з навчально-виховної роботи у початкових класах та вчителям фізкультури та мистецтв, які навчатимуть учнів перших класів у 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках. Спеціальний курс навчання передбачений і для учителів іноземних мов.

У рамках забезпечення організаційно-педагогічних заходів щодо підвищення кваліфікації учителів, які з 1 вересня 2018 року працюватимуть у 1 класі, 18 січня відбулася нарада-семінар з керівниками закладів загальної середньої освіти району.

Директори та заступники директорів з навчально-виховної роботи ознайомилися з планом-графіком підвищення кваліфікації учителів початкових класів району та змістові орієнтири навчальної програми, за якою будуть проводитися очні сесії. Особливу увагу було приділено ознайомленню з процедурою реєстрації на онлайн-курсі та практичним навичкам роботи з його ресурсами. Керівники шкіл спільно з методичним кабінетом здійснили корегування щодо форм та змісту методичної роботи в умовах запровадження Концепції „Нова українська школа”.

Новації у філософії освіти – зробити школу відкритішою, доступнішою, цікавішою - передбачають зміни у педагогічному мисленні і мотивують до професійного удосконалення.« повернутися до списку новин