Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів

Робота шкільної бібліотеки щодо формування в учнів засад здорового способу життя

На базі Великоберезнянської гімназії відбулося засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів „Робота шкільної бібліотеки щодо формування в учнів засад здорового способу життя”. Методичний супровід здійснювали методист МК відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Шкурда М.І. та методист кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІ ППО Турок К.Ю. У роботі творчої лабораторії взяли участь 16 шкільних бібліотекарів закладів загальної середньої освіти району.

         Першою вітала учасників заходу методист МК Шкурда М.І., яка зауважила, що актуальним завданням модернізації сучасної системи освіти України є підвищення рівня якості знань учнів. Нині суспільство потребує духовної, творчої, активної, та найголовніше – фізично, психічно й соціально здорової особистості, тому  на сьогоднішній день шкільна бібліотека має ще один важливий напрямок у своїй діяльності – це формування здорового способу життя молоді. Адже здорове молоде покоління є запорукою здорового суспільства нашої країни.

Ефективність процесу становлення всебічно здорової особистості засобами інформаційно-бібліотечної системи, його очікувані результати великою мірою залежать від комплектування бібліотеки та використання бібліотекарем творчих, інноваційних методів роботи з читачами. Робота шкільного бібліотекаря базується на співпраці з педагогічним колективом та постійному пошуку нових активних форм роботи, які допомагають викликати в учнів потребу вести здоровий спосіб життя, використовуючи інформацію, книгу, читання та практику впровадження здобутої інформації як головних  аспектів здоров’язбереження. Саме тому методист МК Шкурда М.І. провела із шкільними бібліотекарями тренінгове заняття з формування потреби в здоровому способі життя „У здорових педагогів – здорові учні”.

Під час тренінгу бібліотечні працівники проаналізували фактори, які сприяють здоров’ю й назвали чинники, що заважають людині бути здоровою. Працюючи в групах, педагоги створили на аркушах уявну Країну здорового способу життя, ознайомилися з „рецептами молодості” з чарівної торбинки. Учасники поділилися також власним досвідом щодо проведених заходів із формування здорового способу життя в рамках Місячника шкільних бібліотек.

Підводячи підсумки  тренінгу, Шкурда М.І. наголосила, що бібліотеку завжди називали аптекою душі, місцем, де лікують словом та книгою, тому важливо, щоб кожна шкільна бібліотека стала центром збереження здоров’я та осередком формування здоров’язберігаючої компетентності учнів. Адже здоров’я – це найдорожчий скарб, який дарує людині природа від народження й на все життя, це запорука чудового настрою, самопочуття, високої працездатності.

         Плідно й ефективно було проведено практичну частину засідання під керівництвом методиста кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІ ППО Турок К.Ю. щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації для систематизації видавничої продукції. Катерина Юріївна детально ознайомила шкільних бібліотекарів із побудовою та властивостями УДК, зіставила ББК та УДК, надала методичні настанови з індексування  книжкових видань та запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесі опрацювання бібліотечних фондів, так і в їх розстановці та обліковій документації.   

         Учасники заняття, крім теоретичних знань та професійної поради, отримали також практичні навички роботи з таблицями УДК, адже бібліотекарі працювали в комп’ютерному класі – безпосередньо на сайті Державної наукової установи „Книжкова палата України імені Івана Федорова”. Усі визначали індекси УДК та авторські знаки різних видань і за шифрами називали друковану продукцію.    

         Засідання творчої лабораторії пройшло в теплій і дружній атмосфері, злагоджено та конструктивно. Учасники заходу отримали багато корисної інформації, з’ясували всі актуальні питання з впровадження УДК у практику роботи освітянських бібліотек. Щиро дякуємо методисту кабінету координаційно-методичної діяльності ЗІ ППО Турок К.Ю. за так потрібну нам кваліфіковану допомогу.

         Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, тому такі практичні заняття під наставництвом досвідчених фахівців – це ефективна форма підвищення професійного рівня шкільних бібліотекарів.

 « повернутися до списку новин