Тема дня! "Сформувати навички читання та читацьку самостійність учнів - мета педагога 1 класу", - стверджує Генюта Т.В., учитель початкових класів Ставненської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Літературний батл "Робота над дитячою книгою"
«З книги починається самовиховання, індивідуальне духовне життя», — писав В.О. Сухомлинський. Щоб підготувати дитину до духовного життя, треба ввести її в світ книг. Зараз науково доведено, що першим гарантом любові до читання являється знання широкого кола книг. Ввести дитину в цей різноманітний світ — така мета педагога 1 класу.
З читання як самостійної діяльності дитини в світі книг починається її самоосвіта, самовиховання, формування високих художніх смаків, розвиток пізнавальних інтересів. Невід'ємною складовою читання з першокласниками є робота з дитячою книгою. Основна мета — сформувати навички читання та читацьку самостійність учнів, виробити позитивне ставлення школярів до читання за власною ініціативою.
Під час дистанційного навчання, працюючи над темою «Робота з дитячою книгою», Генюта Т.В., класовод 1 класу Ставненської ЗОШ І-ІІІ ступенів запропонувала такий вид роботи, як батл. Дітям самостійно треба вибрати віршик з найулюбленішої дитячої книги, вивчити його напам’ять, створити образ (костюм, атрибут, малюнок).
Батл – це словесний поєдинок, конкурс для всіх хто хоче більше драйву. Він може відбуватися між різною кількістю опонентів. Батл – це бути сміливим.
Батл –це відрізнятися.
Батл – це розумно.
Батл – це безпечно.
Такий вид роботи, проведений у ігровій формі, дає можливість розвивати в молодших школярів креативність, навички декламації, артистизм, пам'ять,. Виховувати любов до художнього слова, сприяє розвитку пізнавального інтересу та мовлення здобувачів освіти.