Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Рій "Патріот" Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів організували народознавче дійство

В традиціях жива душа народна, жива, неподоланна!

Дехто з сучасних українців навіть не уявляє, що святкування традиційних зимових свят – це в першу чергу ритуальне дійство, яке походить ще з язичницьких часів. Коли сідаємо за святковий стіл та вітаємо рідних з якимось зимовим святом, ми тим самим вшановуємо наших пращурів, повторюючи давні ритуали.

За ініціативи рою «Патріот» Розтоцько-Пастільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів у закладі проведено веселе й колоритне дійство, що мало на меті розширити знання учнів школи  про календарно-обрядові свята  України та відтворити обряд проведення вечорниць. Адже за давньою традицією  вільний від роботи час  молодь проводила  з іграми та забавами, жартами, веселощами, а ще з ворожінням. Саме таке дійство щедро приправлене піснями, танцями, живою музикою мали можливість споглядати учні, батьки та педагоги школи.

Хоч час невпинно рухається вперед, стародавні звичаї залишають нам згадку про те, у що вірили та до чого прагнули наші далекі предки. І коли ми святкуємо традиційні свята, виконуючи ритуальні дійства, тим самим славимо одвічні чесноти, що цінуються на теренах нашої Батьківщини з давніх часів.

За матеріалами сторінки з висвітлення діяльності рою "Патріот" Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів« повернутися до списку новин