Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Тема дня: урок, що розвиває критичне мислення від Мастяк Тетяни Юріївни, учителя зарубіжної літератури Костринського ліцею

Метод Уолта Діснея: реалістична креативна техніка

Критичне мислення – одна  з наскрізних компетентностей, яку покликана розвивати сучасна українська школа. Адже це і виклик часу, і життєва необхідність. Сьогодні педагоги багато вчаться, щоб віднайти  прийоми навчання учнів, що є оптимальними як для розвитку критичного мислення, так і для досягнення предметних завдань уроку.

Ідеями щодо застосування методу інтерактивного навчання, що  розвиває критичне мислення, ділиться Т.Мастяк, учитель зарубіжної літератури Костринського ліцею. Попрактикуємось? 

Метод Уолта Діснея: реалістична креативна техніка. Уолт Дісней – творець Міккі Мауса та Duckburg. Його успіх беззаперечний, як і причина: Уолт Дісней був не просто мрійником з кількома гарними ідеями. Дісней був реалістом і найбільшим критиком своїх ідей. Це принесло його творінням глобальний успіх.

У 1990-х роках автор і тренер Роберт Б. Ділтс розробив креативну техніку: метод Уолта Діснея. Він допомагає невеликій групі з чотирьох-шести осіб розробити нові ідеї та рішення. Основою для цього є три ролі, які Уолт Дісней використовував під час свого творчого процесу

У ролі Мрійника він міг по-справжньому виразити себе, і його творчому польоту не було меж. На наступному етапі він ставав Реалістом і ретельно вивчав свої ідеї, щоб з’ясувати, чи реальні вони. Нарешті, Дісней приміряв роль Критика. Чи є у реалістичних ідей сенс? Чи дійсно вони потрібні мені? Так Дісней міг розглянути свої ідеї з різних точок зору.

Метод Уолта Діснея допомагає учасникам приміряти на себе саме ці три ролі. Таким чином, підхід породжує творчу свободу, за короткий час створюються нові ідеї, і, в ідеалі, приймаються ефективні рішення.

 

Зроблено в Padlet


« повернутися до списку новин