Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Завершився Всеукраїнський конкурс «У пошуках літературних талантів».

У місті Новограді-Волинському на Житомирщині відбулося вручення нагород переможцям Всеукраїнського конкурсу «У пошуках літературних талантів».

Літературний конкурс серед українських школярів проходить другий рік. Його ініціатор – Київська організація Національної спілки письменників України. Меценат Конкурсу – письменник і громадський діяч Микола Хомич.

Із 376 учасників з усіх регіонів України переможцями стало 16 фіналістів у двох номінаціях – «Поезія» і «Проза». Рішенням журі, яке очолює лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка В’ячеслав Медвідь, у кожній номінації визначено 1,2,3 місця лауреатів і по п’ять місць дипломантів. Перше місце в номінації «Поезія» здобула учениця Великоберезнянської гімназії Софія Бурда, їй вручено диплом лауреата, 8 тисяч гривень і бронзову статуетку юної Лесі Українки, яку за аналогією до премії «Оскар» назвали «Лескар». За 2 місце – диплом лауреата, 6 тисяч гривень і статуетку Лесі України, за 3 місце – диплом, 4 тисячі гривень і статуетку Лесі України.

Книжки лауреатам і дипломантам надало видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». У комплект подарованих книжок увійшла антологія творів минулорічних переможців конкурсу «У пошуках літературних талантів», надрукована у видавництві «Самміт-книга».

Лауреати Конкурсу залишили відбитки рук і автографи в бетоні на трояндовій Алеї талантів у саду Косачів, біля Новоград-Волинської гімназії імені Лесі Українки.

Найбільшу кількість творів прислали із Закарпатської області. Серед лауреатів і дипломантів  – четверо школярів із Закарпаття. За результатами конкурсу, на другому місці – Київ і область. Наймолодшим переможцем конкурсу став шестилітній поет із Києва Марат Жолобак.

У конкурсних творах домінували теми моралі, любові до України, проблеми війни, сім'ї, стосунків між дорослими й дітьми, дружби й кохання, казкові та фантастичні сюжети. Учасники Конкурсу випробували себе в жанрах роману, повісті, оповідання, казки, есе, вірша, поеми, байки.

  « повернутися до списку новин