Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму

World Autism Awareness Day відзначається щорічно 2 квітня

Починаючи з 2008 року, встановлений резолюцією Генеральної асамблеї ООН № A/RES/62/139 від 18 грудня 2007 року.

Діти дощу - так називають людей з аутизмом, блакитний, це їх міжнародний колір.
Мета цієї дати — підкреслити необхідність допомагати людям, що страждають невиліковним захворюванням, та підвищувати рівень їх життя. Адже чисельність дітей, які страждають аутизмом, висока у всіх регіонах світу і має величезні наслідки для дітей, їх сімей, громад і товариств. В рамках Дня, який кожен рік присвячений певній темі, проводяться конференції, де обговорюються стратегії і підходи щодо питань опіки, незалежності та правоздатності людей, які живуть з аутизмом.

Аутизм — це порушення розвитку нервової системи. Це захворювання діагностується при наявності трьох симптомів: нестачі соціальних взаємодій, порушеною взаємної комунікації, обмеженості інтересів і повторюваного репертуару поведінки. Людина з аутизмом типово уникає спілкування: усяке порушення повсякденного розпорядку й стереотипів виявляється йому трагедією; проте інтелект у таких людей не завжди понижений, часто виявляються так звані «острівці знання» — області, у яких здібності хворого досягають нормального або навіть геніального рівня.

Аутизм, як стан, входить в широку групу розладів РАС - розлади аутистичного спектру. Розлади аутистичного спектру починаються у дитинстві, проте зберігаються у підлітковому і дорослому віці. Аутизм у чотири рази частіше вражає хлопчиків, ніж дівчаток. Іноді в літературі можна зустріти термін "особлива дитина", який застосовується до дітей з аутизмом включно, але також застосовується до всіх дітей з особливостями психофізичного розвитку.

Аутизм, як правило, діагностується в дитячому віці до 3 років, але також бувають випадки, наприклад, при синдромі Аспергера, коли діагноз встановлюється тільки в дорослому віці. Симптомокомлекс при аутизмі вкрай варіюється (від легких форм -високофункціональний аутизм, до більш важких - синдром Каннерата та ін). З цієї причини доцільним є використання терміна «спектр» (спектральний), який охоплює всю різноманітність проявів. Спільними особливостями для всіх при РАС є особливості в поведінковій (повторює поведінку і / або діяльність, обмеженість інтересів), комунікаційній та соціальній сферах (труднощі та знижена потреба у взаємодії з іншими).« повернутися до списку новин