Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Профілактична робота з протидії торгівлі людьми в навчальних закладах

Інформаційно-просвітницька робота працівниками психологічної служби у закладах загальної середньої освіти

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін „торгівля людьми”. Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке асоціюється з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами.

Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема глобальна, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою та рівнем достатку.

Ознайомлення із темою протидії торгівлі людьми в Україні та відповідною нормативно-правовою базою сприятиме підвищенню рівня громадської та професійної компетентності педагогів та фахівців психологічної служби та дозволить створити превентивний освітньо-інформаційний простір у навчальному закладі, для унеможливлення потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Темі протидії торгівлі людьми був присвячений семінар-практикум,  який був проведений 23 квітня 2018 року методистом психологічної служби Плакош М.І. для психологів та соціальних педагогів району.

Під час заходу учасниками було розглянуто нормативно-правову базу з питань протидії торгівлі людьми, охарактеризовано види торгівлі людьми, наголошено на етапах торгівлі та вироблено алгоритм дій суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. У практичному блоці психологи та соціальні педагоги визначили найефективніші інтерактивні форми роботи з протидії торгівлі людьми з усіма учасниками навчально-виховного процесу.

На завершення семінару учасники отримали методичні рекомендації „Інформаційно-просвітницька робота з протидії торгівлі людьми у закладах загальної середньої освіти працівниками психологічної служби”.« повернутися до списку новин