Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Формуємо екологічну культуру учнівства

У рамках реалізації Міжнародного проєкту відбулися тренінги з прищеплення учням навичок щодо відповідального поводження з твердими побутовими відходами

4 березня 2020 року у Великоберезнянській гімназії та Великоберезнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбувся тренінг щодо поводження з твердими побутовими відходами за участі Бокотея Олександра (Інститут еколого-релігійних студій), в рамках Міжнародного проекту: «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», який реалізується Інститутом еколого-релігійних студій (Ужгород) з Syunik development NGO (Вайоц-Дзор) під кураторством Протестантського Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau).

Метою тренінгу було прищеплення учням навичок щодо відповідального поводження з твердими побутовими відходами задля створення системи сортування сміття та значення повторної його переробки. Під час тренінгу з учнями з'ясовували природу твердих побутових відходів, ланцюжок споживання – відходи, а також транскордонний вимір забруднення відходами водних екосистем річки Уж. Вдало було проілюстровано учням шляхи накопичення відходів, їх концентрації в екосистемах, а також напрямки розв'язання цієї проблеми через показ кількох презентаційних відеороликів. Під час тренінгу старшим науковим співробітником Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім. Т. Легоцького Джахман Русланою було проведено майстер-клас по шляхах зменшення побутових відходів, методиках надання відходам другого життя. Під час тренінгу керівником громадської організації Андрієм Доніченко було надано школам навчальні стенди, які унаочнюють значення теоретичного та практичного сортування сміття На завершення організатори тренінгу домовились з учасниками про підготовку власноруч виготовлених авторських виробів з відходів і представлення їх на Міжнародному семінарі з питань відповідального управління відходами, що відбудеться в регіоні Вайоц-Дзор (Вірменія) 10-12 квітня 2020 року.

 « повернутися до списку новин