Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Фільмофонд Центру Довженка

Міністерство освіти і науки України акцентує увагу на викосританні засобів кіномистецтва в закладах освіти з метою розширення пізнавальних і виховних можливостей освітнього процесу

На зберіганні в Центрі Довженка знаходиться більше 42 000 одиниць зберігання кіноматеріалів (більше 5 000 найменувань кінотворів) — художніх, анімаційних, документальних та науково-популярних фільмів здебільшого українського виробництва.

Кінофільми показують на різних етапах уроку: вони можуть передувати вивченню нового матеріалу, супроводжувати пояснення учителя чи використовуватись для закріплення вивченого. 

З цією метою Міністерство рекомендує використовувати кіноархів  України - Національного центру  Олександра Довженка в освітньому процесу (лист №1/9-30 від 16.01.2018).

Переглянути та завантажити файл Фільмофонд Центру Довженка у форматі PDF.

Більшість із них представлені на вихідних матеріалах — негативах і контратипах, частина також — на позитивних плівках та цифрових носіях. В Центрі Довженка зберігаються вихідні матеріали всіх українських фільмів, створених після 1992 року. Матеріали фільмів радянського періоду здебільшого представлені на контратипах або позитивних плівках.

Найстаріший фільм, що зберігається в фондах Центру Довженка — нітратна плівка 1909 року. Найстаріший художній фільм українського радянського виробництва - 1922 року.

З 1992 року в Центр Довженка також надходять плівки українських документальних фільмів, основний фонд яких радянського періоду перебуває на зберіганні в Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г. С. Пшеничного.

Для отримання копій фільму заповніть, будь ласка, форму: https://goo.gl/forms/WTIXU9CqQmHRnMp72

За метеріалами сайту http://www.dovzhenkocentre.org« повернутися до списку новин