Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Підведено підсумки регіонального етапу ХІХ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення».

«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою!» (М. Грушевський)

Всеукраїнський конкурс учнівської творчості проводиться під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».  

Цьогоріч до розгляду в Конкурсі приймалися матеріали на тему «Ради тебе перли в душу сію, ради тебе мислю і творю…» (В. Симоненко «Задивлюсь у твої зіниці…») у номінаціях «Література» та «Історія України і державотворення». На обласний етап було направлено роботу Керецман Анни, учениці 10 класу Малоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів у номінації «Історія України і державотворення». Науковий керівник – Янішин Діана Юріївна, учитель історії.

Авторка у дослідженні, в контексті регіональної історії, розкрила  персональну історію закарпатських борців за Українську державу, висвітливши місце та роль проводу ОУН Закарпаття в боротьбі за державну незалежність України в умовах угорського окупаційного режиму.  Яскравою постаттю в цей період є співзасновник проводу ОУН Закарпаття Андрій Цуга, який народився на Великоберезнянщині.

„Існування у роки Другої світової війни на Закарпатті будь-яких проявів українства, у тому числі крайової організації ОУН (Б), метою діяльності якої була незалежна Українська держава, підтверджує українську ідентичність краю, єдність закарпатських українців зі всім українським народом”, - констатує юна дослідниця.

Направду, регіональний контекст національної історії – це той рушій, який спонукає шукати й знаходити, примножувати, доповнювати  та деталізувати важливі віхи державницького поступу.  Згодьтеся, що лише ми  є творцями власної держави, носіями тої споконвічної ідентичності, що робить нас гідними громадянами України.

Вітаємо керівника та автора наукового дослідження! Бажаємо здобутків на всеукраїнському етапі Конкурсу!

 « повернутися до списку новин