Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Новини із шкіл

Сьогоднішні школярі – це майбутні працівники і роботодавці.

Проблема охорони праці є однією з найактуальніших. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Тому виховувати високу культуру безпеки праці, відповідальне ставлення до особистої безпеки, збереження життя та безпеки оточуючих людей потрібно ще з раннього дитинства, бо сьогоднішні школярі – це майбутні працівники і роботодавці.

Колектив Забрідської загальноосвітньої школи активно долучився до проведення загальношкільних заходів щодо відзначення Всесвітнього дня охорони праці.

Запрошення для участі в заходах отримали страховий експерт з охорони праці Фонду соціального страхування Дутов Сергій Валентинович та методист методичного кабінету відділу освіти Сег Світлана Людвигівна безпосередньо від керівництва  навчального закладу. Директор школи Бабінець Василина Іванівна зауважила, що, на її думку, лише професіонали можуть донести до працівників та дітей більш точну інформацію про важливість питання охорони праці. Під час зустрічі з колективом школи Сергій Валентинович роз’яснив нормативно-правові акти з питань охорони праці. Особливу увагу було звернено на заходи з охорони праці в закладі, проведення навчання, перевірку знань, проведення інструктажів з охорони праці.

Вчителем основ здоров’я Горбей Світланою Петрівною проведено урок з „Основ здоров’я” у 6-му класі на тему „Пожежна безпека в оселі”. Аби зацікавити  темою, вчителька підготувала цікаву форму подачі матеріалу. Урок супроводжувався показом презентації з та змістовним вправами. Школярі мали можливість дізнатися про основні причини виникнення пожеж в оселі, про випадки, коли вогонь буває корисним та небезпечним, пояснювати, що означає «трикутник вогню», розрізняти негорючі, важкогорючі та легкозаймисті речовини і матеріали. Обговорення питання „Причини виникнення пожеж” відбулося у групах. Вчитель наголосила, що особисто кожен з учнів може зробити для попередження пожеж у своєму помешканні. На уроці розглянули план евакуації зі школи і нагадали маршрут евакуації з класу. Домашнє завдання учням – накреслити план евакуації зі свого будинку та провести тренування з молодшими членами своєї сім’ї. Після закінчення уроку відбулася тренувальна евакуація учнів всієї школи.

Головною метою таких заходів є привернення уваги молоді до проблем охорони праці, формування у школярів культури безпеки праці, а також стимулювання інтересу до практичного застосування знань, отриманих в школі.

 « повернутися до списку новин