Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Нарада для шкільних бібліотекарів щодо здійснення вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 3 та 7 класів

Опрацьовуємо інструктивно-методичні матеріали для здійснення вибору ЗЗСО проектів підручників для 3 та 7 класів

14 лютого 2020 року на базі Великоберезнянської гімназії відбулася інструктивно-методична нарада для шкільних бібліотекарів щодо здійснення вибору закладами загальної середньої освіти підручників для 3 та 7 класів за фрагментами електронних версій оригінал-макетів підручників із кожної назви й оформлення результатів вибору.

         Шкільні бібліотекарі ґрунтовно проаналізували інструктивно-методичні матеріали, надіслані Міністерством освіти і науки України з метою організації прозорого вибору ЗЗСО підручників для 3 і 7 класів, що можуть видаватися за кошти державного бюджету. Методист методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Шкурда М.І. наголосила на тому, що, заповнюючи спеціальні форми вибору електронних версій оригінал-макетів підручників із використанням модуля прозорого вибору підручників на базі інформаційно-телекомунікаційної системи „Державна інформаційна система освіти”, слід не тільки вибрати потрібний підручник, указати кількість примірників, яка відповідає фактичній кількості учнів у 2 та 6 класах і вчителів, що викладають у цих класах у 2019/2020 навчальному році, а й розподілити п’ять альтернативних підручників із цього предмета в порядку пріоритету для даного ЗЗСО.

 Учасники інструктивно-методичної наради опрацювали також Положення про Всеукраїнський конкурс дитячого читання „Книгоманія-2020” та ознайомилися з додатками до нього. Голова районного методичного об’єднання  шкільних бібліотекарів  Хита Н.І. зауважила, що 1 (відбірковий) етап Конкурсу заклади загальної середньої освіти повинні проводити спільно з бібліотеками села, адже в шкільних бібліотеках мало сучасної дитячої позашкільної літератури, рекомендованої  до прочитання під час фестивалю Всеукраїнського конкурсу дитячого читання „Книгоманія-2020”.

Однак саме шкільна бібліотека більше, ніж будь-яка інша, наближена до дитини й відіграє значну роль у вихованні високої духовної культури особистості, формує навички грамотності читання й безперервної самоосвіти.« повернутися до списку новин