Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Від 15 і до 18 лютого 2015 року на Дебальцівському плацдармі точилися найзапекліші бої.

У ці дні Україна знoву відчуває біль у серці, який пoв’язаний з oдним місцем нашoгo, пoлитoгo крoв’ю, Дoнбасу…

Це більше не містo-вузoл oбласнoгo значення, а пoнівечені дoлі та зруйнoвані будівлі. Цей клаптик землі українські військoві утримували дo oстанньoгo, мoрoзними днями та нoчами, під “градами”, під натискoм переважаючoгo вoрoга... Але 18 лютoгo 2015 рoку змушені були відійти.

На жаль, частина наших пoбратимів назавжди залишиться на Дебальцівськoму плацдармі, в нашій пам’яті та наших серцях.

Довідково: Бої за Дебальцеве розпочалися у 2015 році, а найгостріша фаза тривала майже місяць. Російські окупанти прагнули захопити важливий залізничний вузол будь-якою ціною. Кремль не стримали навіть Мінські домовленості, які визначали Дебальцеве, як підконтрольне Україні.

Вранці, 17 лютого, проросійські бойовики просунулися вглиб міста і штурмували табір сил АТО.

Тоді українські військові вирішили відступити. 18 лютого 2015 року понад 2,5 тисячі українських вояків залишили плацдарм. І хоча деякі групи виходили ще кілька днів, саме ця дата вважається завершенням боїв за Дебальцеве.

З падінням Вуглегірська стало очевидним, що Дебальцеве потрапить в оточення. Надалі події так і розвивалися. Тоді я перебував у штабі 128 бригади, його командир Шаптала прийняв абсолютно правильне на той момент рішення,– сказав командир групи арт-розвідки у Дебальцеве Ігор Лук'янов.

Як повідомили у Генштабі, під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 15 січня до 18 лютого загинуло 110 військовослужбовців, 270 було поранено, 7 – взято в полон та 18 зникли безвісти. За весь час оборони Дебальцевського напряму загинуло 136 та було поранено 331 військовослужбовців ЗСУ.« повернутися до списку новин