Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Організовуємо роботу з педагогами!

Засідання районних методичних об'єднань 11-15 червня 2018 року

Якою  має стати система методичної роботи з педагогами? Насамперед, ця робота повинна відповідати потребам і завданням, які ставить перед учителем суспільство. Вона повинна бути гнучкою, мобільною, враховувати швидкозмінні освітні парадигми й адекватно реагувати на ці зміни.

Потреби, інтереси й запити сучасного педагога мають визначати характер, основні напрями й зміст методичної роботи в  районі. Основу сучасної системи методичної роботи повинні складати наукові знання, компетентнісний підхід як методологічна орієнтація освітньої діяльності на розвиток життєвої компетентності. Саме орієнтуючись на таку проблематику, педагоги району мали можливість  підвищити професійну компетентність протягом 11-15 червня 2018 року на засіданнях РМО.

Інтернет на користь: презентаційний семінар для вчителів різних категорій

Гаджети – користь чи зло для школярів? Нерідко можна почути нарікання батьків та педагогів, що підлітки надто багато часу проводять, потупившись в екрани смартфонів, планшетів та ноутбуків.

Дійсно, згідно з дослідженнями вчених, час, витрачений на соціальні мережі чи онлайн-іграшки, у сучасних підлітків інколи переважає над періодом задіяності в освітньому процесі. А чому б не скористатися сучасними девайсами для отриманням максимальної користі для навчання та розширення ерудиції?

Команда методистів відділу освіти 11 червня 2018 року представила  зручний онлайн-ресурс – освітню систему MOZAIK, яка неодмінно зацікавить школярів та поглиблять їх рівень знань з різних навчальних предметів. Педагоги мали можливість більш детально ознайомитися з її підструктурним елементами:

mozaBook – освітнє презентаційне програмне забезпечення для інтерактивної панелі або дошки. Видовищний інтерактивний зміст і додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування навчального матеріалу, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають їм краще сприймати та засвоювати інформацію.

mozaWeb – браузерна платформа,  інструмент для домашнього навчання та перегляду навчальних матеріалів, орієнтований на учнів. МozaWeb може використовуватись як засіб для отримання та виконання домашніх завдань та вправ.

Світ змінюється в неймовірному темпі, і учні повинні йти в ногу з часом. використовуйте сучасні технічні засоби та навчальні програми для розвитку навичок 21-го століття, таких як робота в команді, технічна грамотність та ефективна комунікація. Завдання учителя – змінювати освітнє середовище на користь учню.

Засідання творчої групи учителів історії та географії. Інструменти для побудови аргументів за технологією критичного мислення

Основи аргументації. Урок, орієнтований на навчання аргументації: чому аргументування важливо для розвитку критичного мислення, як навчити учнів знаходити аргументи в тексті, будувати аргументи та обґрунтовувати власну позицію, розпізнавати некоректну аргументацію та захищатися від маніпулювання. Цим питанням було присвячено третє засідання творчої групи вчителів історії та географії, яке відбулося 13 червня 2018 року.

Під час тренінгу члени творчої групи мали можливість опанувати мистецтво аргументації як надпотужного та надійного інструменту переконання. Практичні вправи, спрямовані на  активне навчання, забезпечили оптимальні умови для знайомства з теоретичним матеріалом, а  створені умови для взаємного обміну думками, зворотнього зв’язку – стали рушієм для професійного самовдосконалення.

Важливо, що учасники тренінгу спланували подальшу роботу в 2018/2019 навчальному році та дійшли згоди щодо форми/змісту  кінцевого творчого продукту.

Освітня діяльність засобами мистецтва

Сучасний світ не стоїть на місці, розвиток освітніх технологій спонукає учителя по-новому подивитися на урок, на його структуру, форми, технології проведення. Саме цій проблемі було присвячено підсумкове засідання  районного методичного об’єднання учителів образотворчого мистецтва 14 червня 2018 року.

З питаннями щодо роботи вчителів образотворчого мистецтва, направленої, відповідно до Концепції «Нова українська школа», на формування інноваційного освітнього середовища та підготовку педагогів до вивчення та реалізації у освітньому процесі компетентнісного підходу, ознайомила керівник РМО Панько В.М.  Учителі опрацювали базові поняття технології розвитку критичного мислення та  мали можливість змоделювати  урок з використанням цього педагогічного інструментарію. Одним із елементом практичного блоку семінару стало проведення майстер-класів із вітражного розпису Панько Вікторією та зі створення витинанок Боднар Маріанною, учителями образотворчого мистецтва. Учитель Лютянської ЗОШ І-ІІІ ступенів наголосила на користі від заняття цими видами роботи під час уроку,  оскільки  розвивається дрібна моторика, просторове мислення, художній смак.

Нові знання та ідеї щодо організації роботи з учнями під час уроків образотворчого мистецтва надихнули членів РМО на професійне зростання та самоосвітню діяльність.

Класний керівник між „сьогодні" і „завтра": як його навчати у школі

Найважливішим завдання закладу освіти на сучасному етапі є підвищення якості освітнього процесу. Успішне виконання цього завдання великою мірою залежить від класних керівників, рівня розвитку їх професійної компетентності. Класний керівник є ключовою фігурою  в реалізації мети та завдань виховання. 15 червня відбувся семінар для голів шкільних методичних об'єднань класних керівників, на якому розглядалися питання щодо організації нового змісту методичної роботи у 2018/2019 навчальному році з виховниками закладів загальної середньої освіти, зорієнтованої на формування професійної компетентності класних керівників в умова запровадження НУШ.« повернутися до списку новин