Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Про мандрівних батьків, учнів та учителів...

Подорожуємо та навчаємось з радістю!!!

На часі літні каніли, а отже і час подорожей! Розпочинаємо літню рубрику "Про мандрівних бітьків, учнів та учителів", що дозволить проілюструвати як школа живе влітку, які незабутні враження чекали на наших учнів,  батьків та педагогів! Слідкуйте за новинами!

Вже традиційно учні та педагоги Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів розпочинають літні канікули екскурсією. Але якщо у попередні роки це були мальовничі місця та  пам’ятки історії й архітектури Закарпаття, то у цьому році учні здійснили подорож під керівництвом Лешка Василя Васильовича, директора школи, Приступи Руслани Миколаївни, педагога-організатора, Руської Євгенії Іванівни, вчителя німецької мови, до Львова і Києва.

Розпочалась мандрівка із західної культурної столиці України, міста Лева. Вийшовши рано-вранці 6 червня з поїзда Солотвино-Львів, діти були зачаровані величчю і красою залізничного  вокзалу, одного із найсучасніших у Європі. По найдовшій у місті вулиці Городоцькій  мандрівники вирушили до центру міста.  Їхній шлях пролягав вздовж Церкви святих Ольги і Єлизавети, найвищої будівлі в місті, її висота 88 метрів. Помилувавшись архітектурою неоготичного храму, подорож продовжили до пам’ятника Степани Бандери. Потім оглянули одну з найкрасивіших пам’яток архітектури Львова – собор Святого Юра.  Діти йшли вулицями міста і з захопленням роззирались навколо. Велике враження отримали  школярі від розташованого у самому серці Львова Національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Освіжившись у фонтані, наші мандрівники вирушили до пам’ятника Кобзарю, далі на площу Ринок, до Ратуші. Затримувались у цей спекотний день на кожному розі площі біля  фонтанів, які оздоблені статуями  персонажів античної міфології: бог морів Нептун, біля ніг якого розмістився дельфін, його дружина Амфітріта, також з дельфіном, богиня полювання Діана з двома собаками і серед цих безсмертних — герой Адоніс з собакою і вбитим ним кабаном.

Потім учні відвідали музей «Національного визволення». Під час цієї екскурсії школярі ознайомились із постійно діючою експозицією та експозицією, присвяченою боротьбі героїв УПА за незалежність України.

Змучені, але щасливі і невгамовні діти продовжили підкорювати місто Лева. Надзвичайні емоції пережили школярі від споглядання старовинного міста з висоти Високого Замку, відвідали історичний музей Арсенал, пам’ятник королю Данилу.

Під кінець першого дня діти ще відвідали музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», розташований у Львові в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.

Втомлені, але задоволені увечері учні поїздом Львів-Київ помандрували далі – до столиці України - Києва.

Наступного ранку, 7 червня, столиця зустріла наших мандрівників сонечком і прохолодою. У цей день діти відвідали багато пам’ятних місць:  «Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс»,  розташований на схилах правого берега Дніпра. Усіх вразила велич монументу Батьківщина-мати, який видно практично з будь-якого кутка Києва.

Вразила учнів і експозиція в Національному музеї «Меморіал жертв голодомору», тут учні переглянули документальний фільм-розповідь про трагічні 1932-1933 роки в Україні. Побували школярі на Володимирській гірці, біля пам’ятника  князеві Володимиру, біля пам’ятника княгині Ользі, Кирилу і Мефодію, Нестору-літописцю, біля Києво-Печерської Лаври.

Від Арки дружби народів милувались широким плесом Дніпра, а згодом спустились до річкового вокзалу. Побували на Майдані Незалежності - центральній площі Києва. Особливе хвилювання викликала у дітей Алея Героїв Небесної Сотні — вулиця в Печерському районі міста Києва, на якій відбулись трагічні події  у січні-лютому 2014 року. До цього галаслива ватага дітей притихла, згуртувалась і мовчазною зграйкою зі сльозами на очах  проходила біля портретів, вдивляючись в очі загиблих  героїв.

Звичайно не оминули наші туристи і Софійський собор - християнський собор в центрі Києва, пам'ятку української архітектури та монументального живопису XIXVIII століть, одну з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі, та  Михайлівський Золотоверхий монастир, споруджений у 11081113 роках онуком Ярослава Мудрого київським князем Святополком Ізяславичем.   Побували біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, у музеї Слави, катались на фунікулері, пройшлись Андріївським узвозом, де придбали невеличкі сувеніри, які завжди будуть нагадувати про цей незабутній день.

Незабутні емоції пережили малі мандрівники під час прогулянки по Хрещатику та спустившись в Київський метрополітен. Коли діти зайшли до станції метро, їхньому подиву не було меж. Ескалатор, підземна залізниця та станції, які відрізняються одна від одної, найглибша станція «Арсенальна» –  вражало все! 

Ця подорож залишила приємний, незабутній слід у  серцях школярів, подарувала такі яскраві враження та позитивні емоції, які не зітруться із їхньої  пам’яті і залишаться на все життя. 

Щасливі учні і вдячні батьки щиро висловлюють подяку педагогам і директору школи за цю подорож. І окрема подяка за підтримку в організації мандрівки  начальнику відділу освіти Великоберезнянської РДА – Владиславу Олександровичу Ладані.

 

Наталія Дацюк, учитель української мови та літератури Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів« повернутися до списку новин