Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Зимовий методичний інтенсив

 Відбувся круглий стіл „Створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок”

Освітнє середовище має бути безпечним місцем, де діти відчуватимуть себе захищеними та в безпеці. Таке середовище забезпечує можливості дітям робити власний вибір, можливості для розвитку нових та удосконалення наявних практичних навичок, отримання нових знань, розвитку свого позитивного ставлення до інших.

10 січня 2020 року на базі Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом відбувся круглий стіл „Створення безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок”, участь у якому прийняли психологи та соціальні педагоги закладів освіти району, методист методичного кабінету.

З учасниками було обговорено такі питання: особливості сучасних викликів та базових моральних цінностей виховання; створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації; навчання школярів, батьків, педагогічних працівників закладів освіти правилам безпечної поведінки особистості, формування навичок уникнення потенційних ризиків та небезпек, навичок подолання труднощів у власному житті; як навчити дитину керувати своєю поведінкою, розвивати позитивну мотивацію; забезпечення комфортних і безпечних умов навчання; розвиток емоційного інтелекту.

Достатньо уваги було приділено питанню формування сприятливого психологічного клімату та конструктивних взаємовідносин в освітньому середовищі, підвищення психологічної культури та компетентності учасників освітнього процесу, охорони психічного здоров’я.

До методичної зустрічі долучився директор Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради А. Мокрянин, яка ознайомила учасників з автоматизованою системою (АС) «ІРЦ», Положенням  про систему автоматизованої роботи ІРЦ, затвердженого наказом №1472 від 25.11.2019 року, метою та завданнями даної системи.

На думку учасників зустріч пройшла пізнавально, корисно та результативно. Однозначно ця тематика залишається актуальною та потребує комплексного планування з боку працівників психологічної служби.

 « повернутися до списку новин