Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Літні мовні табори – 2018 у закладах загальної середньої освіти

Іноземна мова: від навчального предмета до життєвого уміння

Володіння іноземною мовою – необхідна навичка у сучасному світі. Зміна ставлення до вивчення іноземної мови закладена у державних навчальних програмах: сьогодні це вже не просто навчальний предмет, а життєве уміння. Згідно з програмою, володіння іноземною мовою – це не знання сукупності правил і граматичних конструкцій, а уміння використовувати мову в повсякденному житті. Таке зміщення акценту збігається із сучасною тенденцією – компетентнісним підходом до навчального процесу, за яким спілкування іноземною мовою є однією з десяти ключових компетентностей людини XXI століття.

Створення літніх таборів з іноземних мов – один із нестандартних підходів для забезпечення якісного навчання дітей мовам та здійснення позакласної роботи. Саме у таборах діти мають можливість спілкуватися іноземними мовами, застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо), а також розкривати свої таланти. При цьому навчання здійснюється через як гру. Саме ці принципи взято за основу при плануванні діяльності мовних таборів у закладах загальної середньої освіти району.

Літній мовний табір табору – це можливість для учителів пропрацювати з учнями те, на що дуже часто не вистачає часу на уроках, удосконалити набуті мовленнєві компетентності.

Мовні літні табори було організовано у 10 закладах загальної середньої освіти: Великоберезнянській гімназії, Великоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Костринській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернат ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, Малоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Волосянківській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ставненській ЗОШ І-ІІІ ступенів, Забрідській ЗОШ І-ІІ ступенів, Мирчанській ЗОШ І-ІІ ступенів, Стужицькій ЗОШ І-ІІ ступенів, Жорнавській ЗОШ І-ІІ ступенів.

У рамках двотижневої програми табору учні спілкувалися, грали в ігри, виконували проекти. В програмі роботи літнього мовного табору враховано широкий спектр лексико-граматичного матеріалу, мовного матеріалу за тематикою, що відповідає чинній програмі іноземних мов та потребам часу. Для того, аби зробити табір цікавим і дійсно корисним для дітей, було об’єднано зусилля учителів фізичної культури, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва,класних керівників, а не тільки учителів іноземних мов.

Сподіваємося, що літні мовні табори дали учням можливість не лише вдосконалити свої мовленнєві компетенції, а й отримати новий цікавий досвід та можливість застосувати свої знання на практиці.

Детальніше про літні мовні табори у закладах загальної середньої освіти читайте у бічному меню „Літні мовні табори 2018”.« повернутися до списку новин