Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Всеукраїнський тиждень права 2019

Добірка фільмів до Міжнародного дня прав людини

Чому права людини та громадянина важливі у сучасному демократичному суспільстві?
Як права пов’язані із відповідальністю?
Як ми можемо захистити свої права?

Ці та інші питання ми ще раз озвучуємо сьогодні, у #МіжнароднийДеньПравЛюдини

Аби долучитися до його відзначення, команда #DOCCU підготувала добірку фільмів про сильних та відважних людей! Про тих, кому вистачило мужності заявити, що ВОНИ МАЮТЬ ПРАВО! Про тих, хто не побоявся змінити світ...

Тож дивіться самі або разом з учнями, дискутуйте і сперечайтеся!
І не забудьте поділитися добіркою з ДРУЗЯМИ та КОЛЕГАМИ.

БРЕХНЯ ЗАРАДИ СПАСІННЯ» (2014)

Проникливий фільм про історію суданських дітей-біженців, що змушені рятуватися від смерті під час громадянської війни. Головні герої - троє хлопчиків і їх сестра. Вони дивом дістаються табору біженців в Кенії і через 13 років життя у важких умовах отримують шанс знайти притулок у США. Наскільки ж щирі й безпосередні ці герої, які виросли далеко від цивілізації, для них не важливі матеріальні цінності! Історія про глибоку людську доброту, щедрість і взаємодопомогу.

ВЕЛИКІ ОЧІ (2015)

Стрічка розповідає про нерівність чоловіка й жінки у професії та культурній галузі. Заснована на реальних подіях середини ХХ ст., вона розповідає про життя подружжя художників у США. Маргарет Кін має величезний талант малювати прекрасні картини дітей із великими очима. Але навіть талановита жінка-художниця не сприймається рівною її чоловіку-художнику. Щоб продати швидше картини, подружжя змушене обманювати щодо їх авторства – картини підписує чоловік Маргарет. Проте одного разу художниця вирішує захищати свої авторські права. Це історія про мудру жінку, яка кинула виклик стереотипам і вголос заявила, що теж має права!

ЗЕЛЕНА КНИГА (2018)
Фільм про непрості стосунки суспільства і людини, про складності визнання інакшості, про стереотипи, толерантність та рівність у правах. І, звичайно, про справжню дружбу! За будь-яких обставин та подій!

НАРОДЖЕННЯ НАЦІЇ (2016)
Історія про чорношкірого раба-бунтівника Нета Тернера, який організував найбільше повстання задовго до Громадянської війни в США. Фільм про сильних та сміливих людей, про готовність змінювати життя та про ціну таких змін.

ЗИМА У ВОГНІ (2015)
Фільм розкриває хроніки Революції Гідності. Глядач зможе дізнатися думки та пережиті емоції, якими поділяться безпосередні учасники протесту, активісти, медичні працівники, що представляють різні соціальні верстви, покоління, релігії та національності. Автори фільму задокументували навіть свідчення 12-річного хлопчика-волонтера, який знаходиться в епіцентрі збройного конфлікту в пікові моменти подій Майдану. "Зима в вогні" увійшла в список 15 номінантів на "Оскар" в номінації "Документальний фільм".

ЕРІН БРОКОВИЧ (2000)
Стрічка про сміливу боротьбу матері-одиначки за екологічні права і чисте довкілля для місцевої громади в умовах тотальної корупції, брехні ЗМІ, нехтуванні цінностями людської безпеки та здоров’я. Це історія про силу характеру, мужність і залізну волю у боротьбі за справедливість, не дивлячись ні на що!

АРАХІСОВИЙ СОКІЛ (2019)
Добра комедійна історія про пригоди та неймовірну дружбу між двома хлопцями, один з яких - із синдромом Дауна. Історія неймовірної щирості, простоти, на перший погляд неможливої дружби, всемогутньої суті людської моралі та наповнених по вінця людських взаємин. Глядач почерпне із фільму багато висновків на тему рівності, неупередженості та людської гідності.

КОЛОНІЯ ДІГНІДАТ (2016)
Фільм заснований на реальних подіях про німецьку молоду пару, яка кидає виклик репресіям та насильству в період військового перевороту в Чилі у 1973 році. Дії розгортаються в колонії «Дігнідад» — німецькому поселенні в Чилі, заснованому у 1961 році главою німецької секти Паулем Шефером. Таємною поліцією Чилі колонія була перетворена на політичну в'язницю, де відбувалися тортури і вбивства осіб противників режиму Піночета. Це історія про мужність і, здається, неможливу, але дуже сміливу боротьбу за свободу в умовах закритого політичного режиму.

ФОРРЕСТ ГАМП (1994)
Стрічка за однойменним романом Уїнстона Грума (1986) про людину з дещо наївним сприйняттям світу, проте відкритим та шляхетним серцем, щирим ставленням до людей та вірою у справедливість. Історія про те, як можна, не зраджуючи себе, змінити світ на краще і надихнути інших на дії.

МІС ПОТТЕР (2006)
Біографічний фільм про жінку-ілюстратора, авторку всесвітньо відомого Кролика Пітера. Історія про стереотипи, про суспільство можливостей і про те, що шлях до успіху вимагає відданості своїм ідеалам! Добрий, щирий фільм не лише для маленьких та дорослих дівчат, а й для всієї родини.

#10грудняДеньПравЛюдини

#madewithswitzerland

За підтримки #SDC #IPE #PHZH
PHZH Pädagogische Hochschule Zürich
@PHZH International Projects in Education - IPE
Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні

#LivDe #ОДГ #ОПЛ #EDC #HRE« повернутися до списку новин