Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Юні екологи закликають берегти ландшафти як середовище життя та об'єкти охорони

Національна стратегія розвитку освіти в Україні на 2012 – 2021 роки передбачає «виховання молодого покоління, здатного гармонійно співіснувати з природою, раціонально використовувати і відтворювати її багатства, психологічно готовою оберігати природу …. Отже, суспільство висуває потребу у компетентній особистості, яка на основі самостійного критичного мислення і відповідальності буде готовою і здатною не лише визначати екологічні проблеми, знаходити раціональні шляхи їх вирішення, а й попереджати виникнення останніх».

Відповідно до наказу відділу освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації №133  26.12.2016 «Про проведення районного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», з метою підвищення рівня еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів загальноосвітніх навчальних закладів району 27 березня 2017 року методичним кабінетом відділу освіти на базі Великоберезнянського Центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом  проведено районний (очний) етап конкурсу.

В районному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» взяли участь екологічні агітбригади Великоберезнянської гімназії, Волосянківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Ставненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Костринської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів, Ужоцької ЗОШ І-ІІ ступенів, Вишківської ЗОШ І-ІІ ступенів та  Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів.

На підставі рішення журі до участі в обласному (заочному) етапі конкурсу направляються відеоматеріали виступу колективу «Вимітайлик» Волосянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівники: заступник директора з виховної роботи Копач Марія Іванівна та педагог-організатор Кобилич Світлана Сергіївна.). Другу сходинку змагання посіла агітбригада  "Арніка" Великоберезнянської гімназії (керівник, педагог-організатор Готра Оксана Михайлівна), третє місце отримала команда "Дивосвіт" Костринської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів (керівник, педагог-організатор  Мастяк Тетяна Юріївна).

У виступах агітбригад були підняті актуальні екологічні проблеми з теми «Ландшафти як середовище життя та об’єкти охорони». Юні екологи пропагували свій досвід роботи по збереженню природи та охороні довкілля, доносили інформацію про екологічну ситуацію свого населеного пункту. За допомогою оригінальних театральних дійств учні показували негативні сторони людського спілкування з природою та закликали любити й  берегти природу. Високий рівень підготовки продемонстрували всі учасники районного (очного) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівських колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», що свідчить про систематичну пропагандистську діяльність та природоохоронну роботу в даних закладах.« повернутися до списку новин