Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

День дітей вважається одним із найстаріших міжнародних свят

Щороку в Україні 1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей або Міжнародний день дітей (International children’s Day).

День дітей вважається одним із найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення ухвалили в далекому 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, яка проходила в Женеві. Чому саме 1 червня, достеменно невідомо.

Одна з версій говорить, що у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував Фестиваль човнів-драконів. Свято припало на 1 червня і якраз збіглося з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Пізніше в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, в ході якого озвучили клятву про боротьбу за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. Вже у 1950 році вперше офіційно було проведено свято-День дітей.

День дітей – нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини. Традиційно в цей день проходять мітинги проти абортів, а також різноманітні розважальні заходи та благодійні акції та концерти.

Вперше свято дітей почали відзначати в далекому 1950 році. Воно було засноване 70 років тому, в листопаді 1949 року в Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. Заходи цього дня покликані звернути увагу громадськості на соціальний захист прав дитини в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від національності, суспільного походження, майнового стану та інших факторів. Суспільство, уряд країн, батьки та громадські організації повинні сприяти визнанню та здійсненню прав дітей. Україна 1 червня відзначає відразу два офіційних дитячих свята – на державному та міжнародному рівні. День захисту дітей в Україні – це загальнонаціональне свято, яке також покликане привернути увагу людей до проблем дітей. Воно було організоване за указом президента від 30 травня 1998 року на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім'ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей "Україна – дітям".

 « повернутися до списку новин