Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів

Василь Сухомлинський - видатний український педагог-гуманіст, дитячий письменник

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України 12.08.2014 №931 „Про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек”, листа Інституту модернізації змісту освіти 19.07.2018 №22.1/10-2550 „Щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України 12.08.2014 №931” протягом жовтня 2018 року в закладах загальної середньої освіти району було проведено Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, ученому зі світовим ім’ям В. О. Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його  народження.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек  – 2018  відбувся під гаслом „Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини”, адже Василь Сухомлинський приділяв велику увагу цій проблемі, спираючись на загальнолюдські, громадянські цінності,  дбав про забезпечення фізичного, морально-духовного, культурного формування особистості, виховання соціально зрілого громадянина України.

 Згідно з рекомендаціями Державної наукової установи „Інститут модернізації змісту освіти” МОН України, з метою реалізації  основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом усього життя, продуктивно розв’язувати нагальні проблеми сучасності, розвивати цінності громадянського суспільства в кожному закладі загальної середньої освіти району було проведено ряд різноманітних заходів, що сприяють розвитку творчих обдарувань особистості, наданню їй можливості проявляти свої нахили й здібності.

Як підсумок-узагальнення Всеукраїнського місячника на базі Великоберезнянської гімназії відбулося засідання творчої лабораторії шкільних бібліотекарів „Василь Сухомлинський – видатний український педагог-гуманіст, дитячий письменник”. Методист МК відділу освіти Великоберезнянської райдержадміністрації Мар’яна Шкурда наголосила, що шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ закладу загальної середньої освіти є однією з ланок у системі формування творчого учня, найповнішого розкриття його здібностей і нахилів. Її діяльність спрямована на виховання творчих індивідуумів з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей, формування гармонійно розвиненої особистості дитини, набуття нею соціального досвіду.

Під час засідання творчої лабораторії шкільні бібліотекарі поділилися досвідом роботи з організації й проведення заходів у рамках  Усеукраїнського місячника, презентували тематичні виставки до 100-річчя від дня  народження Василя Сухомлинського, а також представили найкращі творчі роботи учнів. На особливу увагу заслуговують виготовлені власними руками учнів сучасні лепбуки про доробок великого дитячого письменника.

Члени методичного об’єднання переглянули фільм „В.О. Сухомлинський. Павлиський романтик”, проаналізували педагогічні ідеї і творчий доробок Великого педагога-гуманіста й дитячого письменника. У ході обговорення проблеми творчого самовираження дитини шкільні бібліотекарі дійшли висновку, що, залучаючи дитину до читання, сучасна бібліотека не тільки відкриває шляхи до важливих джерел інформації, але й робить значно важливішу справу – сприяє творчій самореалізації особистості. Саме творчість є найважливішою складовою успішної, всебічно розвиненої особистості, тому головною метою діяльності шкільної бібліотеки є створення умов для розвитку такої людини, її духовного зростання та творчої самореалізації засобами книги.

У теоретичному блоці бібліотечні працівники ознайомилися  з інноваційним підходом до оформлення сучасних книжкових виставок, ґрунтовно проаналізували етапи організації, класифікацію книжкових виставок та алгоритм їх створення, адже важливу частину бібліотечно-бібліографічного обслуговування становить виставкова діяльність.

Засідання творчої лабораторії пройшло в теплій і дружній атмосфері, злагоджено та конструктивно. Учасники заходу отримали цінний досвід і багато позитивних емоцій від плідної колективної праці.« повернутися до списку новин