Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Методичний дайджест

Корисні лайфхаки з формування навичок критичного мислення та медіаграмотності учнів на прикладі теми «КАРПАТСЬКА УКРАЇНА»

80 років тому, у березні 1939 року, українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.

Історія Карпатської України – коротка: декілька місяців автономії, декілька днів незалежності. Але яскрава і драматична, в ній сфокусована вся українська історія ХХ сторіччя. Вона про прагнення до свободи, про феномен стійкості та героїзму, незважаючи на несприятливі обставини.

Саме таким був лейтмотив практичного інтенсиву, що відбувся 14 березня у Великоберезнянській гімназії за участю  десятикласників закладу та вчителів суспільних дисциплін району.

Урок громадянської освіти засвідчив інтерес молоді до історичного минулого, її прагнення до майбутнього усвідомленого громадянського вибору, участі у суспільних процесах. Учні 10 класу „доторкнулися” до звитяжної пори: оформили дошку запитань та створили кластер відповідей, опрацьовуючи різноманітні джерела, побудували хронологічну стрічку подій Карпатської України.

Знаменно, що вагоме місце в історичних подіях Карпатської України посідають вихідці з Великоберезнянщини: прем’єр-міністр уряду Юліан Ревай та секретар А. Волошина Іван Рогач. Вчителі змоделювали компетентнісно-зорієнтований урок вивчення історичних персоналій через проблемний підхід.

Педагогам було презентовано практичні засади  методики розвитку критичного мислення, що актуальна для використання у школі сьогодні, розкрито можливості різноманітних прийомів інтерактивного навчання, що сприяють продуктивній взаємодії учителя та учнів. Відбулося „коло ідей” про те, як говорити з молоддю про минуле.

Учасники заходу підсумували: події, а також вчинки окремих людей можуть переважити навіть наступ багаточисельної армії і вдихнути нове життя в національну ідею, а знання героїчних сторінок боротьби за власну незалежність  є запорукою розуміння своєї значущості як народу, нації.

 « повернутися до списку новин