Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Новини Інклюзивно-ресурсного центру

«Граючись – навчаємось» – ось один з найефективніших методів корекційно-розвиткової роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Під час гри діти отримують максимальну кількість корисних навичок. Про ефективність таких занять йшла мова 3 січня 2020 року у Великоберезнянському Інклюзивно-ресурсному центрі під час проведення майстер-класу для батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами.

Важливим елементом у нашій роботі є співпраця спеціалістів та батьків, адже коли вдома батьки виконують рекомендації педагогів, спілкуються, розповідають, комунікують з своїми дітьми, то результат корекційної роботи дуже відчутний. Вступним словом до присутніх звернулася директор Інклюзивно-ресурсного центру  Мокрянин А.Є., яка розповіла про важливість взаємодії батьків та дітей з особливими освітніми потребами під час гри, ознайомила з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру.

У ході майстер-класу практичний психолог ІРЦ Українець О.В. продемонструвала різноманітні вправи, в яких було показано застосування дидактичних та ігрових матеріалів на заняттях з дітьми. Позитивна атмосфера налаштувала батьків на діалог і тісну співпрацю, під час якої вони ділилися своїм досвідом та враженнями, виконували певні практичні завдання педагога.

Савка О.Ю., вчитель-реабілітолог ІРЦ , представила батькам майстер-клас на тему: «Гімнастика  для мозку». З допомогою кінезіології («гімнастика мозку») процес навчання і виконання будь-якого виду діяльності стає ефективнішим. Кінезіологія — це наука про розвиток розумових здібностей і фізичного здоров’я через певні рухові вправи. Завдяки «гімнастиці мозку» організм координує роботу правої та лівої півкуль, розвиває взаємодію тіла й інтелекту, знімає емоційне та фізичне напруження, покращує зорово-моторну координацію, формує просторове орієнтування, стимулює інтелектуальний розвиток, тощо. Батьки з натхненням виконували кінезіологічні вправи та ділились власними досягненнями у вихованні дітей.

 « повернутися до списку новин