Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Інклюзивно-ресурсний центр: крок за кроком

Інклюзивно-ресурсний центр -  територія дитини!..

Сьогодні, 28 серпня 2018 року, відбулося офіційне відкриття Інклюзивно-ресурсного центру Великоберезнянської районної ради Закарпатської області, який було створено рішенням сесії Великоберезнянської районної ради  від 06 березня 2018 року  № 255. Заклад розпочинає роботу з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-х до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

Інклюзивно-ресурсний центр розташований на базі Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, обслуговуватиме дітей закладів освіти Великоберезнянського району. Послуги, що надаватимуться Центром – безкоштовні. Матеріально-технічна база Інклюзивно-ресурного центру відповідає сучасним вимогам. Кабінети оснащено меблями, дидактичним матеріалом,  комп’ютерним обладнанням та спортивним інвентарем для проведення занять із лікувальної фізкультури.

На відкритті Центру були присутні керівники району,  начальник відділу освіти Ладані В.О., методисти методичного кабінету відділу освіти, керівники закладів освіти та методист обласного методичного центру  департаменту освіти і науки облдержадміністрації Бокоч Н.М.

У закладі працюватиме команда фахівців: практичний психолог, вчитель-логопед, вчитель-дефектолог та вчитель лікувальної фізкультури, які здійснюватимуть кваліфікований супровід дітей з особливими освітніми потребами. Фахівцями Центру  здійснюватиметься комплексна оцінка розвитку дітей з особливими освітніми потребами, за результатами якої  вони визначатимуть напрям, обсяг психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами (для дитини з інвалідністю – з урахуванням індивідуальної програми реабілітації) та забезпечуватимуть її надання шляхом проведення індивідуальних та групових занять. У разі встановлення  фахівцями ІРЦ  наявності у дитини особливих освітніх потреб, висновок про комплексну оцінку є підставою для складання для неї індивідуальної програми розвитку, надання їй психолого-педагогічної допомоги та визначення програми, за якою вона навчатиметься.

 « повернутися до списку новин