Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Із батьківської криниці…

Збереження народних традицій – запорука гідного майбутнього!

Світ українських традицій нескінченно багатий. Століттями складалася гармонійна система обрядів та вірувань, які на сучасному історичному етапі знову набувають популярності.

Народ існує, поки існує його мова, звичаї та традиції – те особливе, що вирізняє його серед інших народів. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто, забув звичаї своїх батьків, карається людьми й Богом. Зроду-віку існував тісний взаємозв’язок: батьки передавали в спадок своїм дітям навички до праці й поведінки та добру пам'ять про себе; діти ж зобов`язані були дотримуватись і розвивати родовідні звичаї. Кожна родина має дотримуватися заповітів батьків і дідів: ґрунтовно знати рідну мову, вивчати історію народу й родоводу, жити за принципами народної моралі. Українські звичаї, традиції, обряди – це втілені в рухи й слова світовідчуття, світосприймання та взаємин між людиною та природою, між людиною і людиною. Це найдорожчий скарб, який допоміг вижити нашій нації, зберегтися у віках, розвиватися та вдосконалюватися.

19 березня 2018 року пройшов районний етап Четвертого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!», мета якого популяризація та збереження українських народних традицій щодо виготовлення писанок, великодніх атрибутів декоративно-ужиткового мистецтва. Цьогоріч до участі у фестивалі долучилися 21 заклад загальної середньої освіти району. Учні представляли Великодні атрибути та репрезентували за допомогою фольклорного дійства традиції краю щодо святкування Великодня. Цікаві, наповнені місцевим колоритом тематичні композиції стали довершеним передвеликоднім акордом , який яскравою самобутньою мелодією лемківських традицій наповнив серця усіх учасників заходу.

За підсумками районного етапу Четвертого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» переможцями визначено колективи Великоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (І місце), Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (ІІ місце) та Стужицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Відмічено роботу колективів Великоберезнянської гімназії, Чорноголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Волосянківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів,  Смереківської загальнооствітньої школи І-ІІ ступенів, Ужоцької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Ставненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Нагадуємо, що обласний етап Четвертого фестивалю-конкурсу «Воскресни, писанко!» буде проходити 28-29 березня 2018 року в місті Ужгород.« повернутися до списку новин