Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Школа доброзичливого ставлення до дитини

Насильство в сім’ї приватна чи суспільна проблема?”

Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. Найпоширенішим і найбільш складним для протидії є домашнє насильство.

 

За визначенням Закону України «Про попередження насильства в сім'ї», який Верховна Рада України ухвалила 2001 року, насильство в сім'ї — це «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи еконо­мічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як лю­дини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізично­му чи психічному здоров'ю».

За статистикою, яку оприлюднили під час голосування за Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства в сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70 % жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків. Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50 % - до зловживань наркотиками. Майже 100 % матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей: переважно з неврозами, заїканням, енурезами, церебральним паралічем, порушенням психіки.

З метою попередження та запобігання домашнього насильства 20 грудня 2018 року на базі Великоберезнянського центру позашкільної роботи з дітьми та юнацтвом для лідерів учнівського врядування закладів загальної середньої освіти району був проведений воркшоп „Насильство в сім’ї: приватна чи суспільна проблема?” – як форма первинної профілактики насилля в сім’ї.

Проведений захід дав можливість учасникам більш детально дізнатися про домашнє насильство, його види та наслідки, вміння себе поводити в конфліктних ситуаціях та їх вирішувати. 

Дискусії та обговорення, мозкові штурми, роз’яснення норм законодавства, цікаві групові вправи – усе було направлено на реалізацію  основних завдань перед учасниками тренінгу.

Протягом заняття лідери розглянули шляхи виходу із ситуацій насильства,   сформували свідоме відповідальне ставлення до проблеми насильства як негативного явища, що наносить шкоду фізичному та психологічному здоров’ю людини, перешкоджає гармонійному розвитку особистості, повноцінній самореалізації.

Учасники проявляли активність та цікавість, відверто розповідали про проблемні ситуації, що існують в сім’ї.

На завершення групового заходу учні поділилися враження від заняття.

 

 

 « повернутися до списку новин