Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

4 червня 2019 року учителі інформатики обговорювали питання удосконалення професійної компетентності педагогів з використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому середовищі

 Інформатизація та комп'ютеризація освіти дозволяє по-новому поглянути на освітній процес та його організацію у закладах загальної середньої освіти, а самі традиційні форми та методи навчання в умовах інформатизації освіти потребують постійного переосмислення. Саме це і було основною причиною проведення семінару.

Сьогодні нова система освіти орієнтована на інтеграцію України до світового інформаційно-освітнього простору. Цей процес супроводжують надпотужні зміни в основах педагогічної теорії та практики, висувається комплекс нових вимог до рівня професійної підготовки педагогічних працівників. Формується мережеве суспільство, суттєвою рисою якого є постійне навчання та перенавчання. Успішно, комфортно існувати в такому суспільстві зможе особистість, у якої добре розвинуті компетентності, важливою складовою яких є компетентність у сфері інформаційно-комунікаційних, цифрових технологій.

У семінарі з обговорення питання удосконалення професійної компетентності педагогів з використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому середовищі, що відбувся 4 червня 2019 року, взяли участь учителі інформатики закладів загальної середньої освіти району.

Методист МК Світлана Сег окреслила актуальні проблеми та необхідність у самовдосконаленні педагогів щодо використання в навчально-виховному процесі інфомаційно-комунікаційних технологій, надання інформаційної підтримки педагогам закладів освіти, сприяння їх професійному розвитку,  підвищення  інформаційної компетентності.

Учитель інформатики Костринського ліцею Іванна Качмар презентувала сучасні інтернет-сервіси. На прикладі інтернет-сервісу LearningАpps педагог продемонструвала впровадження новітніх інтерактивних технологій в організацію освітнього процесу.

У роботі семінару значну увагу учасники приділили  використанню освітніх блогів у професійній діяльності вчителя інформатики. Під керівництвом учителя Великоберезнянської гімназії Іванни Пінцак вони створювали віртуальний кабінет вчителя.

Ще одним важливим аспектом стало знайомство із засобами ІКТ, за допомогою яких можна вдосконалити організацію навчального процесу, а саме: Kahoot. Kahoot! Цей сервіс уможливлює подавати мало не увесь навчальний матеріал у форматі опитувань й тестів. Розрахований на застосування у класі – вчитель показує матеріал на головному екрані, а в цей час школярі відповідають на питання та  обговорюють інформацію, використовуючи спеціальний клієнт для комп’ютерів або браузер на смартфонах (Android, iOS, Windows Phone). Сервіс дозволяє дізнатися, як кожен відповідав на запитання і стежити за своїми результатами в спеціальних таблицях.

Учителем інформатики Стужицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Ольгою Шоляк, проведено майстер-клас, під час якого учасники семінару активно долучилися до роботи з ґаджетами. Педагоги, використовуючи власні смартфони, поринули у світ „мобільних технологій”, відповідали на запитання, створеними на ресурсі Kahoot! Звернули увагу на те, що працювати з використання таких інструментів дуже зручно, тому обов’язково спробують такий вид діяльності з учнями.

Під час роботи семінару обговорювалися педагогічні ідеї застосування електронних засобів навчання. Учителі висловлювали свої думки з приводу проблеми їх використання та отримали навчальні матеріали з семінару, що допоможуть впроваджувати в освітній процес інноваційні педагогічні технології та формувати навички з використанням ІКТ.« повернутися до списку новин