Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Юні джури з Великоберезнящини – учасники Збору активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Патріоти з Великоберезнянщини  продемонстрували духовний та фізичний гарт, набули нових знань 6-14 липня 2019 року  на території дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я» с. Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області

Часи українського козацтва – це невичерпне джерело високої духовності наших предків, натхнення в боротьбі за свободу, державність і незалежність, це зразки неперевершеної  військової майстерності. Протягом століть на козацьких традиціях виховувались і виховуються нові покоління українців – які й сьогодні з честю та гідністю стали на захист України.

Шлях молодих козаків - Диковець Дениса, Жулканич Владислава, Себелєва Максима, Калин Мирослава, Ціпар Ангеліни, Ріпак Анюти, Корди Еміля, Мунчака Богдана - пройшов рій «Орли» Забрідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Великоберезнянського району під час участі в Зборі активістів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – Школа джур козацьких (середня вікова група), який вперше відбувся з  6 по 14 липня 2019 року  на території дитячого центру соціальної реабілітації «Перлина Придніпров'я с. Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області. Зазначимо, що участь у цьому національно-патріотичному заході приймали рої-переможці або рої-призери Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв гри «Сокіл» («Джура») віком від 11-14 років. Керівник рою Рейпаші Т.Р., педагог-організатор, виховник - Готра В.Ю., учитель музичного митсецтва.

Збір проводився з метою формування соціальної активності та громадянської самосвідомості учнів, виховання в них почуття власної гідності, відповідальності, толерантності, критичності та конструктивності мислення, поваги до власної та чужої праці, оптимізму, гуманізму, здатності до самоаналізу і самовиховання.  Протягом 10 днів юні джури пройшли  максимально наближений курс підготовки зразка ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-партіотичної гри «Сокіл» («Джура»), беручи участь у вишколі:  гутірках за різними напрямками, козацьких та рольових іграх на тему виявлення диверсантів та майстерок за окремою програмою.

Закриття та нагородження здійснювалося спільно для учасників ІІІ (всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») «Джура-2019: Самарська Січ»  старшої вікової групи (15-17 років) та Збору активістів гри «Джура» «Школа джур козацьких»  середньої вікової групи (11-14 років) в м.Дніпро. Урочистою ходою  джурівці пройшлися центральною вулицею міста до парку, де розміщено найбільший пам'ятник Тарасу Шевченку в Україні.

Саме через козацький вишкіл, набуваючи військову вправність, опановуючи  військове мистецтво, формуються  найкращі риси воїнів-захисників та захисниць  України. Юні патріоти з Великоберезнянщини  продемонстрували духовний та фізичний гарт, набули нових знань, що допоможе зробити правильний вибір у житті та стати гідними синами й дочками України.

 « повернутися до списку новин