Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Національно-патріотичне виховання

 З нагоди проголошення 101 річниці проголошення Акта злуки заклади освіти долучилися до національно-патріотичних заходів

Історія має чого навчити людство. Вона, як сучасний педагог, оперує яскравими прикладами, якими урізноманітнює свої уроки. Чи не тому для становлення людської особистості велику роль відіграє знання свого минулого та ставлення до нього.

Пишатися своїм минулим, перейматися його проблемами, продовжувати справу своїх пращурів – копітка праця. Саме героїчна історія розповідає про важку боротьбу нації за своє існування. Вона служить зразком, учителем і надихаючою силою для сучасників. Для діяльних натур така історія є школою мужності, школою підготовки до керування державою та чудовим наставником, який допомагає краще зрозуміти нещастя інших та стійко переносити життєві негаразди. Однією з таких вагомих героїчних подій української історії  на календарі державотворчих процесів є день 22 січня 1919 року – День Соборності України.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України… Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка…» - такими словами наші предки проголосили соборну Українську державу.  Через 101 рік, їх нащадки, юні патріоти, бережуть пам'ять про цей день. З нагоди 101 річниці проголошення Соборності України закладами освіти було проведено національно-патріотичні заходи, виховні години, уроки мужності, інтерактивні заняття, літературно-публіцистичні вистави.

Відновлення соборності відбудеться після деокупації Криму й окремих районів Донецької і Луганської областей. Саме такий посил дали ліцеїстам вчителі історії Яцуга О.В. та Ружан В.О. під час проведення цьогорічних заходів із відзначення цієї дати у Костриснькому ліцеї: сторітелінгу «Соборна мати –Україна - одна на всіх, як оберіг», фотобутафорії «Соборна Україна - одвічна мрія народу» та ребусоманії «День Соборності». Усі учні символічно утворили ланцюг єднання із жовто-блакитними стрічками, щоб ще раз підкреслити: ми, українці, єдині. Також інформаційні заходи до Дня Соборності провели у класних колективах класні керівники разом із своїми вихованцями. Педагоги акцентували увагу на тому, що наша держава Україна у будь-який час та у будь-яких реаліях залишається волелюбною, єдиною та непохитною.

Педагоги Стужицької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів  провели історичний квест "Україна - єдина! Україна - це ми!", вікторину "Про Україну з Lego"  та виховну годину "Соборна мати-Україна - одна для всіх, як оберіг".

З метою поглиблення знань про історичний факт злуки українського народу і його значенням та 74 річниці утворення Закарпатської області у складі України в Малоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано «живий ланцюг», що є символом Акту злуки УНР і ЗУНР. Учні початкових класів писали есе на тему «Як я люблю Україну». Також з метою формування в учнів зміцнення єдності українського народу класів виготовлено карту України, на якій вони об’єднали всі області і адміністративно-територіальні одиниці у єдину державу і висловили свої побажання для її процвітання. 

В знак шани та об’єднання українських земель учні та вчителі Ужоцької ЗОШ І-ІІ ступенів  створили «живе коло», яке стало нагадуванням про те,  що сила нашої держави в єдності українських земель.

Урочисто пройшов День Соборності України у Великоберезнянській гімназії. Для організаторів заходів з нагоди цього свята важливим було те, щоб учні якомога більше дізналися про цю подію в історії нашої держави. Тому інформаційний урок  «Соборність - це єдність і злагода» став доброю можливістю для цього.  Діти переглянули фільми: «Акт злуки УНР та ЗУНР», «22 січня – День соборності України» та «Акт Злуки 22 січня 1919». Учні 5 класу взяли участь у квесті «Я люблю Україну» , демонструючи  завзяття й патріотизм.

22 січня  був відзначений день Соборності у Великоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Виховні заходи, підготовлені класними керівниками, мали за мету донести до учнів про славне минуле нашого народу.

 « повернутися до списку новин