Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Превентивне виховання

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Україна відзначає цей день разом з іншими європейськими країнами. За оцінками, кожні 9 хвилин на веб-сторінці демонструються діти, які зазнали сексуального насильства та приблизно кожна п'ята дитина в Європі є жертвою тієї чи іншої форми сексуального насильства, і в 70-85% випадків кривдником є той, кого дитина знає.

Рада Європи, Уповноважений Президента України з прав дитини, НУО «ЛаСтрада-Україна», Магнолія, Український фонд «Благополуччя дітей», Київська школа рівних можливостей, Національна дитяча рада та Ольвія закликають до спільних дій та ефективних заходів з боку органів влади, громадянського суспільства, міжнародних і спеціалізованих організацій для боротьби з сексуальною експлуатацією та насильством щодо дитини в Україні.

Конвенція Ради Європи щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, також відома як «Лансаротська конвенція», є на сьогоднішній день найамбітнішим та всеосяжним міжнародно-правовим актом про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Україна є стороною Лансаротської конвенції з 2012 року та має зобов'язання щодо підготовки окремого законодавства, криміналізації такої поведінки та вжиття заходів щодо запобігання сексуальному насильству, а також захисту дітей-жертв та переслідування кривдників.

Тема 2019 року нам ближча, ніж будь-коли, – підтримка здатності дітей протидіяти сексуальному насильству. Адже Український фонд «Благополуччя дітей» не втомлюється закликати: навчіть дитину захищатися! Це не означає, що батьки та інші дорослі перестають бути відповідальними за безпеку та благополуччя дітей. Однак що може наснажувати і зміцнювати дітей більше, ніж знання та навички безпеки?

Оскільки в 2019 році відзначається 30-річчя Конвенції про права дитини, Рада Європи заохочує нас до діяльності, яка зосереджена на дітях, їхній думці та пропозиціях. Вітаються всі ініціативи, що стимулюють дитячі проекти, участь дітей та взаємодію між самими дітьми, а також заходи між дітьми та політиками, посадовцями, педагогами, батьками та фахівцями із захисту дітей.

Із цією метою Рада Європи розробила, а ми адаптували:

Також використовуйте інформаційно-методичні матеріали, які раніше розробив чи адаптував Український фонд «Благополуччя дітей».

Для фахівців:  

Для спеціалістів та батьків дошкільнят:

Для спеціалістів та батьків дітей 7-11 років:

Для спеціалістів та батьків підлітків:

Навчіть дитину захищатися!

За матеріалами сайту: https://childfund.org.ua/« повернутися до списку новин