Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

У школах Великоберезнянського району прошли заходи до Дня Гідності та Свободи

Революція Гідності - революція державотворчого поступу українського народу!

З метою  вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку України у  закладах освіти Великоберезнянського району пройшли заходи, які висвітлюють доленосні сторінки в історії України початку XXI століття. 

У Великоберезнянській гімназії протягом 21-22 листопада 2017 року  проведено урок Пам'яті "Революція Гідності, охрещена кров'ю" для учнів 5-6 класів, інформаційні експрес-хвилинки "Герої нашого часу", "Народ мій завжди є, народ мій завжди буде" для учнів 7-11 класів, практичний урок з використанням технології критичного мислення "Феномен "революція" в українському державотворенні ХХ - початку ХХІ ст." для учнів 11 класу.

У Жорнавській ЗОШ І-ІІ ступенів з учнями 5-6 класів проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Вчимося жити за законами Гідності й Свободи» та  з учнями 7-9 класів проведено відкритий виховний захід  «Майдан та українська національна ідея".

У Великоберезнянськый ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов єдиний урок мужності для учнів 1-11 класів.

У Малоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів 21 листопада організовано лінійку-реквієм «Навіки в пам’яті залишитесь герої… ». Класними керівниками проведено уроки мужності «Зима, що нас змінила…», «Герої нашого часу», «Майдан гідних», «Герої Небесної Сотні», уроки-спомини «Вас забути, себе не поважати», «Майдан-Євромайдан-криваве Водохреща». Учні 6-8 класів реконструювали історичні події з Євромайдану. Також проведено загальношкільний виховний захід «Вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». О 15.00 год. весь учнівський і педагогічний колектив школи виконали наживо гімн України і запили свічі пам’яті. 

У  Лютянської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено тематичний вечір «Народ мій є, народ мій завжди буде, ніхто не переможе мій народ!», який підготувала вчитель історії Яцьків С.Ю. Під час виступу учні 11 класу ознайомили присутніх з етапами Революції Гідності, переглянули відеосюжети про події Майдану, пригадали воїнів АТО - своїх односельчан. Важливим атрибутом свята був прапор України, який передав учасник  АТО, житель с.Люта  Бадида Ю.Ю. – це іменний прапор, який йому подарували в день народження воїни – побратими під час  боїв  під Авдіївкою. Закінчилось свято піснею «Боже, я молюсь за Україну».

У Смереківській ЗОШ І-ІІ ступенів для учнів 1-9 класів проведено конкурс на кращий дитячий малюнок на тему «Захисники України очима дитини»,  урок мужності «Небесна сотня:  Герої не вмирають», виховну годину,  присвячена пам’яті героям Небесної сотні «Мамо я не вернусь…» та усний журнал «З Україною в серці».

Протягом 20 – 26 листопада  в Костринській ЗОСШ інтернаті ІІ - ІІІ ступенів  відбувались заходи, присвячені революційним подіям 2004, 2013 – 2014 років та Революції Гідності. Загальношкільний урок патріотизму «Україна – територія Гідності і Свободи» був проведений для учнів закладу педагогом – організатором Мастяк Т.Ю. під девізом «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме  майбутнього». У ході заняття ведучі згадали хронологію подій періоду листопада 2013 року – лютого 2014, використано відеофрагменти документального фільму «Річниця Майдану»,  Дев’ятикласники виконали гімн Майдану «Воїни світла». Всі школярі промовили молитву за мир і спокій в Україні під супровід відеозапису співачки Руслани Лижичко.  А молодші учні – шестикласники завершили виступ літературною хвилинкою – закликом «Пам'ять безцінна!» та флеш – мобом «Гідність - європейська цінність». Класний керівник 5 класу Костелей Є.І. провела  урок мужності «Україна – країна нескорених». Бучак М.В., класний керівник 8 класу, підготувала  годину патріотизму та гідності  на тему «Наш дух не зламати, свободу не вбити». Одинадцятикласники разом з класним керівником Івановчик Т.І. провели інформаційний дайджест «Майдан та українська національна ідея».  Шкільний бібліотекар Кахнич М.М. підготувала тематичний огляд інформаційних матеріалів у бібліотеці «За Україну молюся!» для учнів школи. 

21 листопада  в Забрідській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено загальношкільну лінійку до Дня Революції  Гідності та Свободи. Учні  8-9 класів  мали можливість переглянути  відео, що  відтворювало  хвилини  боротьби українського народу  за краще майбутнє і незалежність України, її гідність і свободу. До проведення лінійки були залучені також учні 6-го класу, які зуміли своєю інтонацією які зуміли своєю інтонацією та виразністю передати весь біль народу у декламуванні віршів. 

У Розтоцько-Пастільській ЗОШ І-ІІ ступенів  пройшли: бесіда за темою: «Бійці невидимого фронту», виховна година за темою «Слава Вам, герої», година спілкування за темою: «Герої не вмирають», виставка малюнків та стінгазет «Вічна пам'ять героям Майдану».  Організатовано  тематичну книжкову виставку, присвячену революційним подіям 2004 року та Революції Гідності, її учасникам та значенню цих подій у розвитку громадянського суспільства.

Педагоги Стричавської ЗОШ І-ІІ ступенів провели урок гідності «Навіки слава Україні, героям слава на віки» для учнів 1-9 класів та тематичні національно-патріотичні передзвони «Сльоза зорі над Україною».

За інформаційними матеріалами закладів освіти Великоберезнянського району

                                                   « повернутися до списку новин