Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Школярі Великоберезнянщини вшанували пам’ять учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого Україна відзначає День вшанування учасників бойових дій  на території інших держав та День виводу військ з Афганістану.

У зв’язку з 30 річницею виведення військ з Афганістану та зважаючи на історичну й соціальну важливість цієї дати для України та її громадян, 14 лютого 2019 року на базі Малоберезнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбулася учнівсько-педагогічна конференція під гаслом „Згадай Афганістан, синів полеглих України!” за участю учнівського активу, учителів суспільних предметів, ГО ветеранів Афганської війни, працівників військового комісаріату та учасників Антитерористичної операції на Сході України.

Війна як злочин, біль людських втрат, трагедія Афганської війни, виконання військового обов’язку, гідність громадянина, мужність людей, які сьогодні захищають цілісність і суверенітет нашої держави на сході країни – такі ключові проблеми обговорювали учасники конференції.

Учні шкіл презентували результати науково-дослідницької пошукової роботи, яку провели у своїх населених пунктах: записи свідчень, спогадів учасників бойових дій, світлини. У контексті історичних подій і фактів звучали розповіді про долю своїх односельців на війні. Проникливо лунали, западаючи в душу, рядки художніх творів: поезії та прози на антивоєнну та патріотичну тематику.

Про те, що знають і думають про війну сучасні підлітки, можна було дізнатися з творів учасників загальнорайонного учнівського конкурсу соціальних плакатів та фоторобіт „Мрій! Живи! Люби”, який протягом 28 січня - 12 лютого 2019 року проводився в закладах загальної середньої освіти району. Учнівські роботи  пронизані глибинними почуттями поваги до мужності, надією на мирне процвітання України. Фоторепортажі, які зібрали школярі, – це нагадування про те, що таке війна і як важливо виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі.

Учасники конференції вшанували хвилиною мовчання пам’ять українців, що загинули в боях на території Афганістану, а також усіх, хто віддав своє життя, боронячи Україну від російської агресії.

Присутні висловили сподівання, що кордони України в майбутньому будуть тільки мирними, а її захисники використовуватимуть зброю тільки для святкових салютів.

 « повернутися до списку новин