Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Заклади освіти району відзначають День толерантності

До уваги педагогів!

Саме цього дня в 1995 році, держави - члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності, в основу якої закладено принципи, проголошені в Загальній декларації прав людини.

Мета - затвердити віру в основоположні права людини та цінність людської особистості, що дало б можливість жити в добросусідстві та позбавити наступні покоління від лиха війни.

Найчастішими формами нетерпимості є дискримінація та маргіналізація людей, які живуть поруч, і саме виховання толерантності в суспільстві повинно бути спрямоване на протидію впливу, що веде до неприйняття інших.

Україна – держава, в якій проживають різні національності та етнічні групи з різними релігіями, мовами та культурою. І це той скарб, який потрібно цінувати і який в жодному разі не повинен ставати приводом для виникнення конфліктів.

«Ми повинні формувати в суспільстві не лише почуття незалежності, але й критичне мислення та етичну оцінку. Це не повинно сприйматись як поступка чи поблажливість до певної категорії громадян. Це - повага до людської індивідуальності, визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина. Забезпечення принципу рівних можливостей для реалізації прав кожної людини є головним завданням моєї діяльності. І це повинно бути обов’язком кожної людини, яка має владні повноваження в країні. Але найголовніше – толерантність повинна стати принципом життя кожного з нас», - наголошує Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.« повернутися до списку новин