Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

До Міжнародного дня боротьби з корупцією

Цінність свідомого вибору: антикорупційний урок «Як корупція погіршує твоє життя»

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно з ініціативи ООН 9 грудня. Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції. Конвенція - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту.

Спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, які зібралися на конференцію, підписати Конвенцію. Вона має стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, «що завдає шкоди розвитку країн і що представляє загрозу демократії і режиму правової держави».

Протягом 4-7 грудня 2018 року заклади загальної середньої освіти району долучилися до проведення антикорупційного уроку «Як корупція погіршує твоє життя», мета якого сформувати в учнів уявлення про соціальне явище корупції та шкоду, як корупція завдає персонально конкретній людини. У центрі уваги  поняття: хабарництво (вимагання і пропозиція хабаря) та корупція. Через практичні вправи (кейси) учні мали можливість сформувати вміння виявляти прояви корупції у повсякденному житті та давати їм належну особисту оцінку.

 

 

 « повернутися до списку новин