Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Чергова хвиля міжнародного дослідження проекту «HBSC»

Про загальнонаціональне опитування учнівської молоді «Здоров’я та поведінкові реакції учнівської молоді»

У квітні-травні 2018 року відбудеться загальнонаціональне опитування учнівської молоді  «Здоров’я та поведінкові реакції учнівської молоді», що здійснюється в рамках чергової хвилі міжнародного дослідження проекту «HBSC» («Health Behaviour in School-Aged Children») за підтримки Всеукраїнської організації охорони здоров’я молоді.

Дослідження проводитиме ГО «Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка». Планується опитування не менше 10 000 підлітків 11, 13, 15, 17 років, які навчаються у 5-11 класах закладів загальної середньої освіти. Опитування планується провести в 500-х закладах освіти (у кожному закладі не більше 1-2 класів/груп).

Згідно з висновком Комісії з психології та педагогіки Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України інструментарій дослідження схвалено для виконання в закладах загальної середньої освіти.

Мета дослідження: отримати надійну та валідну інформацію щодо характеристик здоров’я та способу життя учнівської молоді, яка дозволить посилити заходи зі збереження та зміцнення здоров’я; визначити  пріоритети формування навичок здорового способу життя з урахуванням особливостей різних статево-вікових груп; посилити інформаційне забезпечення діяльності закладів освіти з формуванням здорового способу життя; започаткувати впровадження системи індикаторів щодо здорового способу життя серед підлітків, які ґрунтуються на даних соціологічного опитування.

Отримані результати дозволять проаналізувати ставлення підлітків до свого здоров’я і соціального самопочуття та існуючих моделей поведінки, а також вплив сім’ї, школи, середовища та поведінкової орієнтації підлітків щодо збереження свого здоров’я.

Інформація про проект на сайті Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка« повернутися до списку новин