Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Добірка матеріалів, що допоможуть реалізувати завдання 23 тижня навчання НУШ

За матеріалами освітнього проєкту На урок

Відповідно до Модельної навчальної програми, учитель впродовж 23 тижня НУШ серед іншого має спрямувати свої зусилля на те, щоб викликати в учнів інтерес до професійної діяльності дорослих; систематизувати знання дітей про різні професії, відповідні трудові дії та вміння, знаряддя праці, матеріали, спеціальний одяг.

Як це зробити? Пропонуємо до вашої уваги добірку цікавих вправ і завдань, які стануть у пригоді під час вивчення теми 23 тижня НУШ «Професії».

Ким я хочу бути?

Давайте поговоримо з учнями про те, ким вони хочуть бути, коли виростуть. Запропонуємо школярам об’єднатися в групи, які представлятимуть певні професії. Для цього учні мають визначити, що особливого в певній професійній діяльності та пояснити, чому вона їм подобається. Нехай представники кожної групи розкажуть, чому вони зробили саме такий вибір, що їх зацікавило і якою може бути у майбутньому робота ветеринара, пілота, інженера або будь-яка інша.

Участь в обговоренні може взяти й улюблений мультиплікаційний персонаж, який покаже вчителя, лікаря, таксиста, будівельника, продавця, музиканта, кухаря, механіка на робочому місці.


Запам’ятаємо назви професій англійською!

Весело можна виконувати будь-яку роботу, наприклад, учити англійську. А пропоновані відео допоможуть маленьким школярам запам’ятати, як англійською називаються деякі професії.

Відеозагадки

Діти люблять загадки. А відгадку можна не тільки назвати, але й показати. Використайте ці відеоматеріали для того, щоб зробити урок ще цікавішим. 

Фантазуємо і малюємо!

Запропонуємо маленьким митцям намалювати представників тих професій, які їм найбільше подобаються.

А потім давайте разом пофантазуємо про те, якими можуть бути професії майбутнього. І намалюємо їх!


Інструменти та професії

Які інструменти потрібні лікарю, будівельнику, вчителю, водію? Герої улюбленого мультфільму допоможуть першачкам краще запам’ятати, де і як використовуються деякі інструменти. 

Чи бувають професії тільки для чоловіків або тільки для жінок?

У сучасному світі жінки і чоловіки можуть обирати будь-яку професію й працювати там, де їм більше подобається. Але так було не завжди. Пропоновані відеоматеріали допоможуть розказати про те, чому так важливо, щоб усі – і жінки, і чоловіки – могли займатися улюбленою справою.

У Бібліотеці «На Урок» є розробки колег, які можуть надихнути на роботу і неодмінно стануть у пригоді при проведенні уроків впродовж 23 тижня НУШ.

Тема: Ідея розтяжки «ПРОФЕСІЇ» 23 тиждень НУШ
Автор: Руденко Анна Сергіївна
Про матеріал: Розробка пропонує ідею розтяжки «ПРОФЕСІЇ». Макет кожної букви представлений у форматі pdf-файла. Роздрукуйте літери на аркушах формату А4 та розмістіть у класній кімнаті. Матеріали можна використовувати у ході профорієнтаційних заходів.


Тема: НУШ Цифровий кейс 23 тиждень «Професії»
Автор: Савченко Тетяна Володимирівна
Про матеріал: В основу «Цифрового кейсу», сконструйованого на основі щотижневого планування освітнього процесу з окресленням теми тижня, покладено Модельну навчальну програму для першого класу, розроблену учасниками проекту «Нова українська школа» під керівництвом Р. Шияна. Пропонована розробка містить матеріали, узяті авторкою  з мережі Інтернет та упорядковані: відео «Професії для дітей», відео «Загадки про види професій», відео «Професії», презентацію «У світі професій», презентацію«Календар професій», мультфільм «Мудрі казки тітоньки Сови. Ким бути».


Тема: Тиждень 23 «Професії». Презентація «Розшифруй назву професії»
Автор: Косенко Тетяна Володимирівна
Про матеріал: Пропонований матеріал допоможе вчителю урізноманітнити уроки на 23 тижні НУШ «Професії».


Тема: Тиждень 23 «Професії». Розфарбовка з завданням
Автор: Косенко Тетяна Володимирівна
Про матеріал: Ця розробка допоможе вчителю організувати групову або індивідуальну роботу на 23 тижні НУШ «Професії».


Тема: Розтяжка «Професії» 23 тиждень НУШ
Автор: Руденко Анна Сергіївна
Про матеріал: Пропонований матеріал містить макети кожної букви у файлі з розширенням jpg. Для зручного друку додано текстові документи в розмірах А4 і А5. Роздрукуйте та розмістіть у класній кімнаті.


Тема: Тиждень 23 «Професії». Презентація «Загадки про професії»
Автор: Косенко Тетяна Володимирівна
Про матеріал: Розробка допоможе ознайомити учнів із професіями художника, вихователя, вчителя, пілота, лікаря та ін. Презентацію можна використовувати і в 2-4 класах.« повернутися до списку новин