Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Національно-патріотичне виховання: заклади освіти вшановують пам'ять про героїв Крут

Згадаймо юність, що горіла в Крутах!..

29 січня 1918 року відбулася трагічна подія в історії українського державотворення – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

З нагоди 102-річниці бою під Крутами, учні Вишківської гімназії вшанували Героїв 1918 року. Історична значимість події не підлягає сумніву, але є ще один дієвий фактор, який варто розуміти – деякі учасники боїв під Крутами не набагато старші за сучасних старшокласників. Це не міфічні чи вигадані персонажі, про які пишуть в книжках. Це реальні люди, які зробили те, за що їх пам'ятають й досі. У закладі пройшли такі заходи: відеоперегляди "Юні оборонці Батьківщини", експрес-інформування "Памятай, про Крути!".

З метою вшанування Дня пам’яті героїв Крут в Ужоцькій ЗОШ І-І ступенів було проведено урок мужності «Пам’ятай про Крути».

Заходи із вшанування пам’яті загиблих під Крутами пройшли в Костринському ліцеї під гаслом "Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки". Учителі історії, класні керівники разом із своїми вихованцями акцентували увагу на тому, що почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого у всі часи цінується високо і завжди є пріоритетом для молодого покоління. Сьогоднішнє покоління ліцеїстів - сучасні цінителі історії свого народу - прослухали інформаційне повідомлення про трагічні події української революції. Також старшокласники переглянули фільм-екшн "Крути 1918", головним посилом якого стали слова "Бій , що змінив хід історії". Валентина Олексіївна прокоментувала презентацію "Крути ... Там соколи юні у вічність пішли" й акцентувала увагу на ролі в історії перших українських "кіборгів". На прикладі подвигу однолітків – героїв Крут – сьогодні виховуються захисники Вітчизни, справжні патріоти.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості здобувачів освіти, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, у Розтоцько-Пастільській ЗОШ І-ІІ ступенів організовано та проведено ряд заходів, в яких відзначилися активністю учасники рою "Патріот": у 2 і 4 класах проведена виховна година «Одна єдина соборна Україна» , у 1 та 3 класах - година спілкування  «Моя Україна – соборна і вільна», учні 5 класу випустили стіннівку  «Україна – єдина» і провели гру «Дивовижні місця України», у 6 класі проведено гру «Видатні українці всіх часів», у 7 пройшла пазлова гра «З'єднай Україну», у 8 –проведено виховну годину «У єдності наша сила» , у 9 –  гра «Історія України - дати». Після проведених заходів учні утворили символічний «живий ланцюг».

 « повернутися до списку новин