Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Стартував Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський урок "Права людини"

Свобода означає абсолютне верховенство прав людини.
Франклін Рузвельт

10 грудня святкують Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.  Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.

Головна мета Міжнародного дня прав людини – торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Сьогодні серед основних заходів, присвячених цьому дню, можна назвати проведення загальнорайонного уроку "Права людини", мета якого - висвітлення міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини. Окрім цього у Міжнародний день прав людини зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.

У Загальній декларації прав людини задекларовано наступні принципи: рівність людей: усі люди народжуються вільними та рівними в правах, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії тощо; право кожного на життя, свободу та особисту недоторканість; заборона рабства и торгівлі людьми; заборона катувань або жорстокого поводження; право кожного на правосуб’єктність; рівність усіх перед законом; право на звернення до суду; заборона самовільних арештів; презумпція невинності та заборона зворотної сили карного закону; право на свободу пересувань та вибір місця мешкання; право на громадянство; право на шлюб; право володіти майном; право на свободу переконань; право на мирні збори; право на участь в управлінні громадськими та державними справами; право на працю тощо.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.

Від 1950 року, цього дня у світі й відзначаючи Міжнародний День прав людини, проводиться пленарне засідання ООН і всесвітня організація відзначає тих, хто зробив вагомий внесок у захист людських прав і свобод, а Норвезькій Нобелівський комітет в Осло вручає 10 грудня Нобелівську нагороду миру.

У  закладах освіти району розпочався Всеукраїнський тиждень права загальнорайонним уроком "Права людини".

Всеукраїнський урок "Права людини"

Всеукраїнський урок "Права дитини" в Розтоцько-Пастільській ЗОШ І-ІІ ступенів

Всеукраїнський урок "Права людини" в Мирчанській ЗОШ І-ІІ ступенів

Загальношкільний урок «Громадянські права та обов’язки» в Жорнавській ЗОШ І-ІІ ступенів

Всеукраїнський урок "Права людини" у Костринській ЗОСШ-інтернат ІІ-ІІІ ступенів

Урок в 9 класі "Права людини та їх покоління" у Великоберезнянській гімназії

Всеукраїнський урок "Права людини" в Лютянській ЗОШ І-ІІ ступенів

 « повернутися до списку новин