Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

100 років пам'яті: на шляху державотворення!

Вклоняємося мужності та відвазі молодих героїв!

100 років тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

Пам'ятай про Крути! Під таким гаслом у закладах освіти району пройшли інформаційні, літературно-просвітницькі, історико-пізнавальні заходи, мета яких розширити уявлення учнів про значення подій сторічної давності для сучасників, можливість показати на конкретному історичному прикладі важливість героїчного вчинку часів минулих, співставити його  із подіями, які відбуваються сьогодні. Важливо аби сучасні діти розуміли, що у будь-який час, у будь-яку епоху має місце героїзм, а Крути - символ, який надихав і надихає не одне покоління українців. Крути - символ життя Української держави. Пам'ятаймо про Крути! Пам'ятаймо про УКРАЇНУ!

У Жорнавській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів лідери учнівського врядування Опаленик Владислава та Васильняк Тетяна разом з педагогом-організатором Максименко В.В. провели годину-реквієм "Пам'ятай про героїв Крут". У межах заходу організовано перегляд документального відеофільму та здійснено експрес-інформавання.

У Розтоцько-Пастільській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проведено загальношкільну виховну годину "Вони загинули за Україну...", уроки мужності,  просвітницьку акцію з населенням "Пам'ятаємо".

У Костринській загальноосвітній спеціалізованій школі-інтернат ІІ-ІІІ ступенів відбувся загальношкільний тематичний урок мужності, патріотизму та відданості Україні, присвячений світлій пам’яті загиблих Героїв Крут. Вчителі історії Яцуга О.В та Ружан В.О з учнями 10 класу підготували екскурс в минуле - реквієм "Цвіт життя вони віддали Україні", в межах якого організовано тематичну експозицію, перегляд уривку докуметального відеофільму, підібрано фотоматеріали , фонову музику «Балада про Крути» та здіснено експрес-огляд "Молоді герої Крут".

У Стужицькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів педагогом-організатором Бельо В.І. проведено конференцію "Бій під Крутами - це не поразка, а плата за нашу незалежність".

"Крути: незгасна пам'ять і урок сьогодні" - під таким гаслом проведено урок патріотизму з учнями 10-11 класів Лютянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вчитель історії Яцьків С.Ю.), в ході якого учні переглянули відеосюжет про історичні події даного періоду, визначили хід битви та проаналізували причини поразки; побудували "ланцюжок єднання" подій Української революції до сьогодення.

 « повернутися до списку новин