Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Вшануємо загиблих в роки Голодомору 1932-1933 років

Протягом 23-24 листопада 2017 року заклади освіти району вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 рр.

Вшановуючи пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933 років, усвідомлюючи моральний обов’язок перед минулими та наступними поколіннями українців й визнаючи необхідність відновлення історичної справедливості, щорічно у закладах освіти Великоберезнянського району педагоги та учні долучаються до  заходів, які у листопаді 2017 року проходять під гаслом  "Голодомор — помста за свободу, помста за революцію".

24 листопада з учнями 10-11 класів Великоберезнянської гімназії проведено урок з громадянської освіти "Голодомор 1932-1933 років в Україні як злочин Геноциду згідно з міжнародним правом" з використанням технології кейсів.

У Ставненській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено відеолекторій для учів 8-11 класів "Сторінками пам'яті".

З метою поглиблення знань учнів про голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки; виховання почуття стурбованості долею невинних жертв тоталітарного режиму; навчання сприймати чужу біду та біль як свій власний; залучення учнівської молоді до меморіальних заходів із вшанування пам’яті жертв геноциду українського народу – голодомору 1932 – 1933 років в Україні у Великоберезнінській ЗОШ І- ІІІ ступенів 24 листопада проведено лінійку-реквієм "Пам`ять єднає". 

У Малоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів оформлено  тематичну виставку літератури «Жнива скорботи. 1933 рік» та проведено виховну годину-реквієм «Пам’ятаємо про голодомор…». 

День пам’яті жертв Голодомору – щорічний національний пам’ятний день в Україні. З метою вшанування пам’яті загиблих у роки трьох голодоморів у Волосянківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено загальношкільний урок-пам’яті «Не повторися, біль душі людської», виховний захід «Запали свічку» .

У Жорнавській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено лінійку-реквієм «На колінах стою перед Вами, сповідаю жалобу сумну».

Згідно з планом роботи Лютянської ЗОШ І-ІІІ ступенів  до Дня пам’яті жертв Голодомору у закладі пройшли різноманітні заходи у відповідності до вікової категорії шклярів, зокрема:

  • для учнів 1-4 класі – інформаційна хвилинка – «День пам’яті жертв Голодомору», година спілкування – « Україна пам’ятає! Світ визнає!», урок пам’яті «Засвіти свічку», обмін думками «Втрачене дитинство»;
  • для учнів 5-9 класів година скорботи – «Не забуваймо незабутнє», бесіда – «Скорботна пам’ять поколінь»,  урок пам’яті – « Ця хлібина остання…», відеолекторій  – « Були колись страшні часи», тематичний урок – « Жнива скорботи».

Учитель історії Яцьків С.Ю. провела з учнями 10 класу урок – реквієм «Пекуча сльоза скорботи матері-України». Метою проведених заходів було вшанувати пам’яті безневинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання в дітей особистісних рис громадянина  України, патріота, задуматися над трагедією, що не минула жодну сім’ю українського народу.

         У Лютянській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено  урок мужності „День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні”.

За інформаційними матеріалами закладів освіти району« повернутися до списку новин