Відділ освіти Великоберезнянської районної державної адміністрації

Чорно-біла доля, чорно-біла... Чорнобилем доля побігла...Чорнокрила доля, чорнокрила, Чорнобилем землю накрила...

З нагоди відзначення 33-річниці з дня Чорнобильської катастрофи в навчальних закладах освіти району пройшли тематичні заходи

26 квітня 2019 року виповнилося 33 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття – аварії на Чорнобильській АЕС. ЧАЕС – стала символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх попелом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

З нагоди відзначення 33-річниці з дня Чорнобильської катастрофи в навчальних закладах освіти району пройшли тематичні заходи.

В Ужоцькій ЗОШ І-ІІ ступенів для учнів 6 класу вчитель історії провела урок мужності та героїзму «Чорнобиль… Трагедія… Біль… Пам'ять…». Під час уроку учні збільшили свої знання про чорнобильську трагедію, дізналися про долюліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, збагатили любов і повагу до своєї Батьківщини – України, почуття глибокої поваги до людей, які ціною власного життя та здоров’я захищали Україну від наслідків аварії на ЧАЕС.Урок завершився  вшануванням пам’яті перших ліквідаторів чорнобильської катастрофи  хвилиною мовчання. Символічний  живий учнівський  ланцюжок  став символом єдності українського народу в важких випробовуваннях , а запалена свічка – символ пам’яті про героїчний вчинок перших ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЄС; з метою формування в учнів активної життєвої позиції, гуманізму, людяності, співчутливості, а також виховання екологічної культури, бережливого ставлення до навколишнього середовища, природи рідного краю, вчителями фізики та біологія було проведено з учнями 8-9 класів виховну годину з елементами бесіди «Біль Чорнобиля з роками не зникає»; у шкільній бібліотеці організовано інформаційну поличку «Чорнобиль: минуле і сьогодення».

У Малоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано перегляд документального фільму з подальшим обговоренням «Чорнобиль – незабутня трагедія», круглий стіл «Це стосується кожного! Чорнобильська катастрофа – вчора, сьогодні, завтра», година-спогад «Чорнобиль не має минулого», організовано читання віршів «Чорнобиль! Ти у моїй душі!». З учнями 10 класу проведено практичне заняття «Хронологія подій та наслідки для нас».

Учитель історії Жорнавської ЗОШ І-ІІ ступенів провела урок пам'яті для учнів 8-9 класів "Гірчить Чорнобиль крізь роки...". Педагоги Тихівської ЗОШ І-ІІ ступенів провели вихоні години та години спілкування: «Героїзм та мужність ліквідаторів ЧАЕС»,  «Дзвони Чорнобиля». У Великоберезнянській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено урок-реквієм "Чорнобиль - біль України".

«Чорнобиль не має минулого часу!» - такі слова стали своєрідним набатом - спомином пам’ятного флеш-мобу учнів Костринського ліцею, який вони підготували разом із заступником директора з виховної роботи та вчителем музичного мистецтва закладу. Трагічні звуки сирени і зведені до неба дитячі рученятка-журавлі, знак радіаційної небезпеки і маленькі долоньки у молитві – усі ці епізоди минулої трагедії спробували відтворити школярі за декілька хвилин сумної композиції. Головний посил дитячого флеш-мобу людству – хай більше ніколи не зможе повторитися трагедія Чорнобиля!

Говорити з дітьми про такі страшні події як Чорнобильська катастрофа складно, але необхідно. Інколи замість слів краще скажуть цифри та факти. Саме тому педагог-організатор Розтоцько-Пастільської ЗОШ І-ІІ ступенів Приступа Р.М. підготувала добірку змістовних інфографік, які класні керівники використати під час проведення виховних годин, присвячених Міжнародному дню пам’яті про Чорнобильську катастрофу. У закладі було організовано виставку тематичної літератури та художніх робіт учнів «Сльози Чорнобильської землі», перегляд відеохроніки «Чорнобильський архів», відбулася презентація міні-проектів.

 « повернутися до списку новин